Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 406 komentarzy

w obronie praw mojego kraju...

Humpty Dumpty - Animalia, Chordata, Vertebrata, Mammalia, Placentalia, Primates, Hominoidae, Homo, Homo sapiens.

Birgfellner chce 100.000 zł za roboczogodzinę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powiadają, że czasem lepiej milczeć, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Roman Giertych gubi się. Najwyraźniej „Srebrna” miała być bombą, wysadzającą w powietrze PiS i Zjednoczoną Prawicę.

A tymczasem zamiast eksplozji mamy nudnawy, austriacki serial, na co tak Giertych jak i jego mandant nie byli przygotowani.

W środę, tuż przed przesłuchaniem swojego mandanta (Birgfellnera) najdłuższy polski adwokat triumfalnie obwieścił:

- Mamy do czynienia z człowiekiem, który zainwestował swoje pieniądze, zainwestował swój czas, zaciągnął wiele zobowiązań, który przeniósł się do Polski, który pracował bardzo ciężko przez rok, żeby na końcu usłyszeć: "idź pan do sądu, nic panu nie zapłacimy", mimo że miał pisemne pełnomocnictwa, miał umowę podpisaną, miał obietnice składane, że będzie mu wszystko zapłacone. Jeśli to nie jest oszustwo, to co jest oszustwem w Polsce?

wiadomosci.onet.pl/kraj/gerald-birgfellner-po-raz-szosty-w-stolecznej-prokuraturze/lexyjfe

 

Faktycznie. Gerald Birgfellner był wyjątkowo zapracowany.

Pech najdłuższego w Polsce mecenasa polega jednak na tym, że niepotrzebnie upublicznił zawiadomienie o przestępstwie, jakiego to rzekomo dopuścić się miał Kaczyński.

„…. w niniejszej sprawie doszło do przestępstwa oszustwa, popełnionego przez Jarosława Kaczyńskiego na szkodę Geralda Birgfellnera, na kwotę 1 300 000 euro, które miało miejsce na przestrzeni od maja 2017 r. do lipca 2018 r., działając w czynie ciągłym.”

Jednak podliczona tak kwota zawiera…. wynagrodzenie pana Birgfellnera. I to aż 90%!.

Nie ukrywa tego zresztą. O poniesionych kosztach pisze przecież:

W ramach wykonywania zlecenia Gerald Birgfellner poniósł koszty własne, związane z podróżami i zakwaterowaniem, zaakceptowanymi przez drugą stronę, na kwotę 24.330 euro.”

Powyższe koszty zostały pokryte. Ale gros roszczeń wynika przecież z zupełnie innej podstawy.

Wykonał prace o wartości 1 300 000 euro, w tym podjął zobowiązania na kwotę 150 482,01 euro: wobec architekta (faktura na kwotę 18 000) oraz kancelarii Baker McKenzie (faktury na kwoty 101 690, 21 euro oraz 30 791,8 euro).

Podsumujmy zatem. Gerald Birgfellner za swoje usługi zażądał….. 1.149.517,99 euro!

Giertych w sporządzonym przez siebie zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa wyliczył w miarę szczegółowo zakres prac wykonanych przez jego mandanta.

1. Założył spółkę celową Nuneaton sp. z o.o. sp. k.

2. Znalazł architekta i przygotował projekt koncepcji architektonicznej.

3. Przygotował strategię realizacji projektu Tower Srebrna z kosztami i terminarzem.

4. Przygotował wyceny nieruchomości.

5. Wynegocjował umowę kredytu, umożliwiającą realizację inwestycji z bankiem Pekao S.A., wskazanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

Po kolei zatem.

Ad. 1 – założenie spółki (z ograniczoną odpowiedzialnością bądź komandytowej) to koszt ok. 2000,- zl + VAT. Pod warunkiem, że zleca się to obcej firmie. Ze względu na to, że w Internecie jest mnóstwo gotowych statutów praktycznie wystarczyłoby ściągnąć gotowca i iść do notariusza. Przy takim kapitale, jak w NUNEATON koszt rzędu 500,- zł.

Ad. 2 – „znalezienie” architekta w dzisiejszych czasach rzeczywiście jest trudne. Korzystając z google’a i telefonu nie powinno zająć więcej, niż 2 godziny. Poza tym projekt koncepcji architektonicznej wykonał „znaleziony” architekt, co wycenił na 18.000,- euro.

Ad. 3 – strategia za milion euro? Birgfellner planował III wojnę światową w jej ramach? I gdzie jest to tak cenne opracowanie?

Ad. 3 – wyceny dokonuje biegły rzeczoznawca. Austriak w tym zakresie nie ma żadnych uprawnień, co więcej nie ma tez pojęcia, jak ceny kształtują się na polskim rynku.

Ad. 5 - umowa kredytu miała być, wedle GazWyb, „załatwiona” dzięki znajomościom Kaczyńskiego. Jakaż więc rola w „negocjacjach” przypadła Birgfellnerowi? Czyżby „wynajął” Jarosława Kaczyńskiego i za to zażądał od niego pieniędzy? ;)

Wszystkie powyższe czynności były dokonane za pomocą firm obcych. Austriacka ofiara załatwiała sprawy telefonicznie bądź za pomocą łączy internetowych.

Kancelaria prawna Baker McKenzie należy do drogich. Godzina pracy zatrudnionego tam specjalisty kosztuje brutto 300 euro.

O takich cenach powiadamia Gazeta Wyborcza.

Czy wtedy pracowaliby nad zleceniem austriaccy architekci i prawnicy Baker McKenzie liczący sobie 300 euro za godzinę?

wyborcza.pl/7,75968,24460276,tasmy-kaczynskiego-zachodzi-zwiazek-pomiedzy-interesem-osobistym.html

 

Przy założeniu, że mało znany austriacki biznesmen swoją pracę wycenia równie wysoko trzeba przyjąć, że żądane wynagrodzenie stanowi równowartość 3832 jego roboczogodzin. Miesiąc pracy to 160 godzin.

Czyli Gerald Birgfellner poświęcił by aż 24 miesiące pracy będąc renomowanym na świecie prawnikiem i pracując w znanej kancelarii..

Z powyższego wynika, że zatrudniony był aż na dwóch etatach, bowiem zgodnie z zawiadomieniem o przestępstwie zajmował się sprawą 14 miesięcy. Przeliczając na dniówkę (457 dni) – austriacka ofiara bezwzględnego Kaczyńskiego liczyła sobie 2515,36 euro bez wyłączenia świąt, niedziel i innych dni wolnych od pracy.

Przeliczając na złotówki to „tylko” 10.919,- zł.

Dziennie!

Zarobek Birgfellnera, jaki to zdaniem Giertycha rzekomo utracił przez złego Kaczyńskiego, nawet w Austrii uchodziłby za absurdalnie wysoki.

Dane na temat tamtejszych płac są dostępne w Internecie.

Prezesi firm rocznie zarabiają 150.803 euro. Brutto!

Taką kwotę austriacka ofiara Kaczyńskiego powinna zdaniem Giertycha otrzymać w Polsce już po niespełna 2 miesiącach.

Jeszcze lepiej wypada to w konfrontacji z zarobkami lekarzy - 40.966 € brutto rocznie.

Tyle, ile lekarz w Wiedniu otrzyma przez rok Birgfellner chciał otrzymać…. za dwa tygodnie w Polsce.

Więcej o zarobkach w Austrii tutaj: https://punkt.media/pl/aktualnosci/gospodarka/5311-tak-zarabia-sie-w-austrii

Niestety. Powyższe wyliczenie jest obarczone poważnym błędem.

Otóż Gerald Birgfellner nie pracował 14 miesięcy dla Kaczyńskiego.

Drugi pełnomocnik pokrzywdzonego mec. Jacek Dubois uściślił, o jaki okres pracy może chodzić:

Zastanawiam się, czy nasz klient więcej czasu spędził na straconej pracy dla J. Kaczyńskiego, czy więcej spędzi go w prokuraturze.

(ibid.)

Tymczasem łączny czas przesłuchań to 50 godzin, o czym Roman Giertych poinformował.

Zatem musimy dokonać raz jeszcze obliczeń.

1.149.517,99 euro : 50 godzin = 22.990,36 euro za godzinę.

Czyli, przeliczając na złotówki, jest to kwota 99.778,16 zł. Kto lubi takie zabawy niech sobie przeliczy, ile lat musi pracować nauczyciel, by uzyskać takie wynagrodzenie, jakiego Birgfellner wsparty o Giertycha i Dubois żąda za jedną godzinę.

Srebrny tasiemiec gazety z Czerskiej powoli dogorywa.

Nawet najbardziej niechętny PiS-owi obserwator widzi coraz wyraźniej wyjątkową hucpę byłego ministra edukacji w koalicyjnym rządzie PiS Romana Giertycha.

Stare polskie przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka.

Dwa razy już Michnikowi i jego drużynie udało się zniszczyć niewygodnego polityka – Stana Tymińskiego i Jana Olszewskiego.

W obu przypadkach za pomocą brutalnych fejków.

Nic dziwnego, że po raz kolejny próbuje tej samej, sprawdzonej metody.

Najwyraźniej zapomniał, ze w Polsce dużą popularnością cieszy się inne porzekadło.

 

Żarło, żarło i…. zdechło.

 

13.03 2019

KOMENTARZE

 • Pytanie, kiedy "kryształ" zostanie przesłuchany w prokuraturze?
  Upartyjniona prokuratura zdalnie sterowana przez Ziobro robi wszystko, by tylko nie rozpocząć śledztwa w tej sprawie. Ciekawe, czy zdecydują się na to przed wyborami, czy dopiero po wyborach będzie można odpowiednio zbadać i osądzić sprawę? Bo jeśli PiS przegra wybory parlamentarne, identyczne uprawnienia do sterowania prokuraturą uzyska nowy Minister Sprawiedliwości. Wtedy pewnie uda się znaleźć Falentę, przestępcę, który utorował drogę PIS do władzy, rozstrzygnie się wypadek z udziałem samochodu z Szydło, afery radomską, PCK, ze sprowadzaniem śmieci z Niemiec i wiele innych w których po uszy umoczone jest PiS.
 • @Zawisza Niebieski 00:31:25
  Co to znaczy - "upartyjniona" prokuratura? Powtarzasz slogan wymyślony przez Michnika, a przecież w III RP funkcja Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości była łączona do 4 marca 2010 r. Potem wrócono do modelu, jaki obowiązywał... w PRL! Uważasz, że wtedy prokuratura była niezależna od partii? ;)

  Zastanowiłeś się czasem, ze skoro Falenta jest przestępcą, bo ujawnił nagrania czołowych posiadaczy RP to jest nim również Michnik, ujawniający nagranie Lwa Rywina?

  A co do śmieci z Niemiec - pretensje do samorządów, opanowanych przez PO.

  Ogólna uwaga zatem - jak zabierasz głos w temacie, to naprzód spróbuj go poznać. Miłego dnia. ;)
 • @Humpty Dumpty 08:34:54
  Chłopie przestań bronić wyjątkowej kanalii politycznej związanej z wielkimi aferami z ostatnich 30 lat. Ta kanalia ciągle jest bezkarna, ponieważ stoją za nią bardzo wpływowi ludzie z cienia, jest chroniony bo ci ludzie z bliskiego wschodu doją polskiego podatnika, zniewalają naród, a Ty, śmiesz pisać usprawiedliwienia dla wyjątkowego szkodnika Polski, to tak jak byś bronił Bagsika, Gąsirowskiego Gawronika razem wziętych. Ten człowiek ma kolejną władzę w Polsce, rządzi prawie 20, a ciągle narzeka, że nic nie może, to zabieg psychologiczny potrzebny mu jest do tego by nadal wypelniać kluczowa rolę wydeptaną przez Rajmunda.
  Jako wpływowy gensek FPS, Srebrnej złóż wniosek do mlaskatego ciotki, dotyczący oddania ziemi przy Srebrnej prawowitym właścicielom, a wille na Żoliborzu oddajcie rodzinie Kuli.
  Śledztwo jest nadzwyczaj upolitycznione z powodu ochrony przestępcy, aparat państwa pracuje dla osoby, która powinna byc już w areszcie wraz z kilkoma ludzmi z Srebrnej, by nie mataczyc przy aferach Art,B - 2 oraz FOZZ - 2.
  Obecna rola banderowca szefa PK jest ochydna i będzie musial już karnie odpowiedzieć za haniebne czyny, które obciążają go za ochrone min. Srebrnej.
 • @Wrzodak Z. 09:33:14
  A tak poza stekiem obelg o co ci chodzi?
 • @Humpty Dumpty 08:34:54
  Idzie Pan zgodnie ze standardową linią wyznaczoną przez propagandę PiS, afera aż krzyczy, że PISowska, ale wmawia się iż to afera PO.
  Afera śmieciowa, ściąganie odpadów niebezpiecznych z Niemiec i kwalifikowanie ich jako bezpiecznych, czyli PiSowska Mafia w Bogatyni. Poczyta Pan sobie o tym:
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/bogatyniaafera-smieciowa-z-udzialem-lokalnych-politykow-pis/dqnl2l7

  Afera SKOK, gdzie senator PiS Birecki powinien już siedzieć, albo przynajmniej śledztwo winno być mocno zaawansowane, sprawa zamieciona pod dywan.

  Kolejną standardową metodą stosowną w propagandzie PiS, "Powtarzasz slogan wymyślony przez Michnika" Otóż o tym, że przejęcie prokuratury przez Ziobro jest dla obrony przestępców z PiS ja na Neonie trąbiłem zanim cokolwiek Michnik powiedział. Ja mówiłem o tym, gdy prokuratura wkroczyła do mieszkań ekspertów prokuratury badających zapisy w czarnych skrzynek z katastrofy pod Smoleńskiem, gdy prokuratura sterowana przez Ziobro wkraczała do mieszkań ekspertów w prywatnym sporze Ziobry z lekarzami o śmierć jego ojca. Dziś mamy liczne przykłady jak prokuratura blokuje prowadzenie śledztw przeciw politykom PiS. Chyba klasycznym przykładem jest wypadek Szydło, gdzie opóźniając śledztwo doprowadzono do przedawnienia wątków odpowiedzialności BOR. Podobnie działa CBA kierowana przez ułaskawionego przestępcę. Choćby afera biznesowo-polityczna w Radomiu. Klasyczny przykład z zatrzymaniem urzędników Nadzoru Finansowego którzy wykryli PiSowską aferę SKOK, podczas, gdy Birecki, który nadzorował SKOK przez lata jest sobie senatorem i nikt go o nic nie pyta.

  Afera seksualna posła PiS, gdzie badającego sprawę oficera po szpitalach się ciągało, ze służby zwolniono.

  Dlatego w tej sprawie pytam, kiedy przesłuchanie "krystalicznie czystego człowieka"?

  Nie trzeba Michnika, bo każdy, kto nie ma klapek na oczach widzi, że w prokuraturze przywrócono dobre standardy PRL, gdzie pierwszy sekretarz sterował wynikami śledztwa. Gdzie wyroki zapadały w gabinetach polityków a na sali sądowej tylko je odczytywano.

  Falenta popełnił przestępstwo, z owoców tego przestępstwa korzystało obficie PiS. Nie wiem jak nagrywana była sprawa Lwa Rywina, bo prawo zezwala na nagrywanie rozmowy pod warunkiem, że dana osoba jest jej stroną. Za to karane jest nagrywanie osób postronnych. Dlatego taśmy Kaczyńskiego są jak najbardziej prawnym dowodem w sprawie.

  Dzisiejsi politycy PiS to "szambo nie perfumeria", a ty autorze go bronisz takimi bzdurnymi wyliczeniami, jak tu ile to za godzinę chce biznesmen z Austrii.
 • @Humpty Dumpty 08:34:54
  No cóż. Obiektywny to Pan nie jest, ale mnie to w czytaniu nie przeszkadza. Po prostu biorę poprawkę. Pana teksty zmuszają mnie do myślenia i sprawdzania i w efekcie sporo dzięki temu korzystam.
  To tytułem wstępu.
  Teraz ad rem: czym innym jest podsłuchiwanie - nielegalne uzyskiwanie dostępu do treści dla kogoś nieprzeznaczonych a czym innym nagrywanie własnej rozmowy. Tak więc Michnik deliktu karnego nie popełnił.

  I wracając do tematu sprzed kilku dni:
  pomysł by decyzje ZUS podlegały kontroli sądowoadministracyjnej jest zły - sądy administracyjne mogą wydawać jedynie wyroki kasatoryjne, działa to tak, że delikwenta wykańcza się nie tylko materialnie, ale też psychicznie. Pomijając inne kwestie, korzystny wyrok uzyskany w NSA po kilku latach nie daje zupełnie nic, gdyż sprawa trafia ponownie do ZUS , a ten wydaje ponownie , niemal identyczną, decyzję.
 • @Zawisza Niebieski 13:14:40
  Prokuraturze nic nie przywrócono, działa jak działała tylko bardziej transparentnie. Zaś, co się tyczy wyliczeń Autora to jeśli dane są prawdziwe, to rzeczywiście o żadnej winie Kaczyńskiego w tym wypadku mowy być nie może.
 • @Zawisza Niebieski 13:14:40
  Jeszcze raz powtórzę - za przywóz śmieci odpowiedzialne są samorządy.

  A te opanowane były przez PO, PSL i SLD.

  Najbardziej jaskrawe przypadki to Gorlice i Zgierz. Ale także Bytom. Dąbrowa Górnicza i ok. 100 innych miejsc w Polsce. Warto poszukać na temat Gorlic i roli, jaką w aferze śmieciowej odegrały firmy-słupy z Gliwic.

  Co do Bogatyni przypominam, że afera została wykryta przez "upartyjnioną i ręcznie sterowaną" przez Ziobrę prokuraturę, która to wg Ciebie dąży do tuszowania afer PiS.
  To znaczy że są za a nawet przeciw? ;)

  Afera SKOK Wołomin to afera obciążająca PO i nic tu nie da Twoje zaklinanie rzeczywistości.

  Przypomnę, że herszta SKOK Wołomin nagradzał wiceTusk niejaki Piechociński.

  "Kolejną standardową metodą stosowną w propagandzie PiS, "Powtarzasz slogan wymyślony przez Michnika" Otóż o tym, że przejęcie prokuratury przez Ziobro jest dla obrony przestępców z PiS ja na Neonie trąbiłem zanim cokolwiek Michnik powiedział."

  Jeszcze raz zapytam - jakim cudem sterowana prokuratura zamiast "obronić przestępców z PiS" zamknęła ich w areszcie (Bogatynia)?

  "Falenta popełnił przestępstwo, z owoców tego przestępstwa korzystało obficie PiS."

  Falencie powinien podziękować Naród. Otworzył nam oczy. W tym mnie osobiście.

  "... a ty autorze go bronisz takimi bzdurnymi wyliczeniami, jak tu ile to za godzinę chce biznesmen z Austrii."


  Wyliczenia nie są bzdurne. Są konkretne i rzetelne.

  Nie miałeś matematyki na maturze? ;)
 • @Mariusz G. 14:10:02
  Co do nagrywania pełna zgoda. Ale już rozpowszechnianie w przypadku, gdy nie chodzi o funkcjonariusza publicznego w czasie lub w związku z wykonywaniem funkcji publicznych bez zgody delikwenta nie.
 • @Mariusz G. 14:10:02
  "pomysł by decyzje ZUS podlegały kontroli sądowoadministracyjnej jest zły - sądy administracyjne mogą wydawać jedynie wyroki kasatoryjne, działa to tak, że delikwenta wykańcza się nie tylko materialnie, ale też psychicznie. Pomijając inne kwestie, korzystny wyrok uzyskany w NSA po kilku latach nie daje zupełnie nic, gdyż sprawa trafia ponownie do ZUS , a ten wydaje ponownie , niemal identyczną, decyzję."

  Takie były założenia. Ale życie, niestety, poszło w inną stronę. Jako że decyzji ZUS widziałem ok. 10 tys. powiem tak - zgodnie z art. 123 usus w postępowaniu przed Organem rentowym stosuje się odpowiednio przepisy kpa. Ale naruszenie przepisów postępowania nie ma wpływu w postępowaniu odwoławczym. I ZUS pomija, szczególnie art. 77 kpa.

  Pisze więc jako praktyk, który widzi, że dotychczasowe rozwiązanie jest do niczego.
 • @Zawisza Niebieski 13:14:40
  Prezes nie potrzebuje niczyjej obrony
  bo nie ma żadnej afery , gdyby prokuraturze
  dostarczono dowody oszustwa , to by już od
  dawna został przesłuchany ,zamiast dowodów
  jest kolejna "lipa". Najlepsza jest ta łapówka,
  dał ale nie wie komu :))))))))))))
  wiarygodność Austriaka jest taka sama jak
  Giertycha i redakcji "wyborczej" czyli żadna
 • @Mariusz G. 14:18:06
  W tej sprawie jest kilka wątków, między innymi wątek koperty dla byłego już księdza, stąd mówić o tym, że Kaczyński jest bez winy bez sprawdzenia tego jest zamiataniem sprawy pod dywan. Co prokuratura sterowania przez Ziobro nie raz już czyniła. W sprawie czynności wykonanych przez Austriaka i faktury za to powinien być również rozstrzygnięty, bo za zlecone prace i faktury się płaci.
 • @Zawisza Niebieski 14:54:36
  100 tys. zł za godzinę? Chyba przed 1995 rokiem. ;)
 • @Humpty Dumpty 15:02:13
  /100 tys. zł za godzinę? Chyba przed 1995 rokiem. ;)//
  Niekoniecznie bo wybitny megaloman L.Wałęsa chwali się
  jeszcze większymi stawkami bo 100 tys $ /h
  https://www.wprost.pl/535913/Lech-Walesa-ujawnia-ile-zarabia-na-wykladach
 • @
  Biorę tę robotę za 50 000 PLN/h.
  Wiem, że to podcinanie konkurencji, ale trudno,. Za tę kasę jestem skłonny do poświęceń.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:16:40
  Panie Krzysztofie, gdyby miał Pan walory "aniołków Glapińskiego", no i oczywiście ich wysokie umiejętności, to i 60 tys by Pan wyciągnął. A Pan o mało co emeryt, najwyżej dadzą 800 zł na Mikołaja, po czym leki podniosą, że zapłaci Pan 1200 zł.
 • @Zawisza Niebieski 16:29:46
  Czy ja mam mniejsze walory niż te "aniołki Glapińskiego"?
  Pan mnie obraża, a emerytury ma chyba 860 PLN, a nie jakieś głupie 800.... O!
 • @Humpty Dumpty 14:18:27
  "Jeszcze raz powtórzę - za przywóz śmieci odpowiedzialne są samorządy.
  A te opanowane były przez PO, PSL i SLD." Wiem, "wina Tuska, wina Tuska... politycy PiS kradną, zwożą śmieci z Niemiec ale wina Tuska". Przecież ma pan wyraźnie opisanych polityków PiS.

  Prokuratura wykryła aferę :) Tak, wykryła, gdy gazety lokalne trąbiły na 4 strony świata i dalej afery zamiatać się nie dało. Naprawdę pan tak myśli?

  Ma Pan kolejną aferę urytą przez tym razem CBA
  https://www.wprost.pl/kraj/10198250/cba-zatuszowalo-skandal-obyczajowy-z-udzialem-polityka-pis-radio-zet-opublikowalo-stenogramy.html

  Oczy nam otwiera poseł Brejza, poseł Budka, a Falenta chciał ludzi rządu szantażować, by za swoje afery nie odpowiedzieć. Dziś ma parasol ochronny PiS, dwa tygodnie trzeba było prokuraturze, od tego jak się do więzienia nie stawił, by odkryli, iż telefon wyłączył. :)

  Dlaczego do wyrazu SKOK dopisuje Pan od razu Wołomon? Wystarczy napisać SKOK i mamy ogromną aferę PiS, wyprowadzone pieniądze za granicę przez senatora PiS, brak nadzoru nad SKOK Wołomin, choć o aferze wiedział. Zamiata Pan przekręty PiS pod dywan jak upartyjniona prokuratura Ziobro.

  O upartyjnianiu prokuratury ja na Neon pisałem gdy smutni panowie o 6 rano wkraczali do domów ekspertów prokuratury, badających taśmy z czarnych skrzynek katastrofy pod Smoleńskiem, by dowody przejąć. Gdy smutni panowie wkraczali do domów ekspertów prokuratury w prywatnym sporze Ziobro z lekarzami. Dziś tylko te określenie raz po raz się potwierdza. Człowiekowi myślącemu nie trzeba Michnika czy też mediów reżimowych, albo polskojęzycznych zakonnych by widzieć co i w jakim celu jest czynione. Ale jak ktoś ma na oczach klapki PiS, to jak powiedział klasyk "naród głupi wszystko kupi".

  PO-PiS ręka w rękę działa gdy ich wspólnym mocodawcom na czymś zależy. Kradło PO-PSL tyle, że w białych rękawiczkach, teraz za łapówkę 500+ naród otworzył drogę do koryta PiS, wi
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:44:50
  Panie Krzysztofie, niezaprzeczalne walory jakie Pan ma z pewnością panu Glapińskiemu nie przypadną do gustu tak jak walory "aniołków". :)
 • @Zawisza Niebieski 16:49:26
  "Oczy nam otwiera poseł Brejza, poseł Budka...."

  Nie mam więcej pytań. ;)
 • @Humpty Dumpty 14:18:27
  "Jeszcze raz powtórzę - za przywóz śmieci odpowiedzialne są samorządy"

  Więc pokaż Pan który samorząd nadzoruje/jest szefem Głównego Urzędu Celnego - obecnie już Krajowej Administracji Skarbowej
  Bo według tych głupot które Pan wypisujesz to samorządy miałby być jednostką nadrzędną nad KAS
  Do dnia wczorajszego podlegała ona Ministerstwu Finansów, które to również do dnia wczorajszego podlegało PIS'dzielcom - czy coś się od wczoraj w tych kwestiach zmieniło?
 • @Humpty Dumpty 14:18:27
  "Afera SKOK Wołomin"
  Afera SKOK Wołomin to nie afera SKOK wołomin - tylko AFERA SKOK
  SKOK to Bierecki i PIS,
  więc SKOK = afera PIS
 • @Humpty Dumpty 14:18:27
  ""Falenta popełnił przestępstwo, z owoców tego przestępstwa korzystało obficie PiS."

  Falencie powinien podziękować Naród. Otworzył nam oczy. W tym mnie osobiście."

  Więc dlaczego ten Wasz "prezydent" go nie ułaskawił? - wszak taki wniosek do niego wpłynął - z kamińskim fabrykującym/podrabiającym i wymyślającycm nieistniejące dowody i nakłaniającym do popełnienia przestępstwa jakoś długo nie czekał - nawet na prawomocny wyrok
 • @Humpty Dumpty 14:18:27
  "Wyliczenia nie są bzdurne. Są konkretne i rzetelne. "

  Te Pana wyliczenia to:

  1- po pierwsze można o kant przysłowiowej dupy potłuc ponieważ nie masz Pan zielonego pojęcia jakie wszystkie prace były tam wykonane
  2- po drugie i co najważniejsze nie masz Pan zielonego pojęcia ilu ludzi i jakimi kosztami je wykonywało
  (fakturę na wybudowanie domu pod klucz wystawia deweloper - lecz nie oznacza to że samodzielnie wykonał wszystkie prace bo zrobiła to setka podwykonawców i wynagrodzenie dzieli się nie na 1-den a na minimum 100 - to taki przykład który Panu nawet do głowy nie przyszedł)
  3- nie masz Pan zielonego pojęcia na jaką kwotę była uzgodniona dana usługa
  4- główny inwestor/kaczelnik ani przez ułamek sekundy nie kwestionuje choćby 1 grosza z kosztorysu a jedyne co robi to szuka podstawy prawnej jako podkładki pod zaksięgowanie tego "kosztu" przez spółkę SREBRNA a to oznacza że kwota jest adekwatna do wykonanej pracy i zgodna z wcześniejszymi ustaleniami i w takim przypadku nie ma znaczenia czy roboczogodzina wynosiła 1 Euro czy 1.000.000 Euro - bo taka była ustalona i zaakceptowana przez zleceniodawcę i zleceniobiorcę PRZED ROZPOCZĘCIEM INWESTYCJI
 • @Mariusz G. 14:18:06
  "Prokuraturze nic nie przywrócono, działa jak działała tylko bardziej transparentnie"

  Kolega to taki kawalarz rozumiem - bo jeśli nie to zamiast "transparentnie" powinno być raczej "BEZCZELNIE"

  Kolejny przykład: MIERNY BIERNY ALE WIERNY:
  https://olsztyn.onet.pl/marcin-czapski-prezesem-sadu-rejonowego-w-dzialdowie-decyzja-ministerstwa-ziobry/ryj75sq
 • @Mariusz G. 14:18:06
  "Prokuraturze nic nie przywrócono, działa jak działała tylko bardziej transparentnie"

  Czy słyszał Pan kiedykolwiek aby ktoś kto został zwolniony z aresztu za kaucją olał jej wpłacenie i śmiejąc się chodził po ulicach?
  Ja słysząłem o ludziach którzy powpłacali kaucje/zabezpieczenia i byli zamykani chocby z powodu tego że po ich wpłaceniu nie zgłosili i udowodnili takowych wpłat w prokuraturach ale żeby olać i nic za to nie mieć to nie słyszałem
  nie słyszałem do DZIŚ !!!!!:
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/byly-prezes-knf-nie-wplacil-kaucji-a-nadal-jest-na-wolnosci/0nzrjmn
  Kto rządzi prokuratorami?
  Z czyjego polecenia był Marek Ch?
  Czy przypadkiem nie PIS - tych Prawych i Sprawiedliwych (transparentnych o czystych intencjach i rękach :)) )
 • @Hades 17:18:46
  Zanim sie odezwiesz zapoznaj się np. z tym:

  Z dniem 31 grudnia 2012 r. wygasają przepisy przejściowe dotyczące przywozu niektórych odpadów do Polski, wynikające z derogacji zawartych w Traktacie o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Zostały one określone w art. 63 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 w sprawie przemieszczania odpadów. Oznacza to, że odpady wymienione w „zielonym” wykazie odpadów, przeznaczone do odzysku będzie można przywozić do Polski bez zezwolenia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. W związku z powyższym przedstawiamy poniższą informację:
  Jakie odpady będą mogły być przywożone do Polski bez zezwolenia?
  Od 1 stycznia 2013 r. będzie można przemieszczać do Polski bez pisemnego zezwolenia wydanego w postaci decyzji Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Przeznaczone do odzysku odpady wymienione w załączniku III rozporządzenia nr 1013/2006, czyli w tzw. „zielonym” wykazie odpadów. W wykazie tym wymienione są m.in. czyste strumienie odpadów, takich jak makulatura, tworzywa sztuczne, stłuczka szklana czy złom, pochodzące z selektywnej zbiórki (odpady o kodach z grupy 20 01 zgodnie z Europejskim Katalogiem Odpadów) bądź z procesów obróbki mechanicznej, tj. sortowania, zgniatania, zagęszczania,
  granulowania (odpady o kodach z grupy 19 12 zgodnie z Europejskim Katalogiem Odpadów).
  Pełny „zielony” wykaz, w całości przedstawiony w załączniku nr 1 do niniejszej informacji, obejmuje:
  * wszystkie odpady o kodach zaczynających się na literę B zgodnie z klasyfikacją konwencji bazylejskiej (np. B1010 – złom żelaza i stali, B3010 – stałe odpady tworzyw sztucznych, B3020 – odpadu papieru i kartonu, itd.);
  * odpady wymienione w części II załącznika III (np.GH013 – odpady PCV, itd.).
  Ponadto bez konieczności uzyskania zezwolenia można do Polski przywozić:
  * Mieszaniny odpadów wymienione w załączniku IIIA rozporządzenia nr 1013/2006 (np. mieszaniny odpadów objętych kodami B1010 i B1050 konwencji bazylejskiej);
  * Odpady wymienione w załączniku IIIB do rozporządzenia nr 1013/2006 (BEU01 – odpady z produkcji naklejek, BEU02 i BEU03 – odpady z obróbki zużytych
  opakowań do płynów, BEU04 – odpady opakowań wielomateriałowych, BEU05 – czyste, ulegające biodegradacji odpady z rolnictwa, ogrodnictwa, leśnictwa, ogrodów, parków i cmentarzy.).
 • @Hades 17:33:30
  "Te Pana wyliczenia to:

  1- po pierwsze można o kant przysłowiowej dupy potłuc ponieważ nie masz Pan zielonego pojęcia jakie wszystkie prace były tam wykonane
  2- po drugie i co najważniejsze nie masz Pan zielonego pojęcia ilu ludzi i jakimi kosztami je wykonywało"

  Wszystkie dane zaczerpnąłem rzetelnie z zawiadomienia o przestępstwie. Uważasz, że Giertych kłamał i zaniżał "zapracowanie" austriackiej ofiary bezwzględnego Kaczyńskiego? ;)
 • @puuuq 14:33:25
  "Prezes nie potrzebuje niczyjej obrony
  bo nie ma żadnej afery , gdyby prokuraturze
  dostarczono dowody oszustwa , to by już od
  dawna został przesłuchany "

  Jest afera ale nie dlatego ze kaczelnik ma od ...uja kasy (pomimo że ukrywa) i nie dla tego że chciał budować bo teoretycznie dlaczego nie...

  1- Afera jest dlatego że jest najważniejszą osoba/szefem SREBRNEJ do czego przyznał się na nagranej rozmowie a czego póki co jak widzę nikt nie zuważył bo tego nie nagłaśnia - a NIE MA PRAWA
  2- warunki jakie otrzymał na kredytowanie są z kosmosu (można rzecz darmowe albo NIESPOTYKANE) - tym bardziej jak osobiste ich negocjacje dyrektora PAŃSTWOWEGO BANKU w siedzibie kaczelnika
  3- warunki ew. niepowodzenia inwestycji bądź powodzenia, jakby nie patrząc w pierwszej wersji obciążające w sumie podatników a w drugiej jeśli przynoszące profity to już tylko dla kaczelnika

  Prokuratura ma 10x tyle dowodów ile trzeba mieć aby minimum wszcząć postępowanie lecz tego nie robi gdyż:
  - daje czas na uporządkowanie dokumentacji dla kaczelnika
  - daje kaczelnikowi czas na ustalenie linii obrony
  - daje kaczelnikowi i jego ludziom czas na ew. pozamykanie pewnych spółek, spółeczek, innych powiązań których dookoła SREBRNEJ i PC jest multum
  - chce wyrwać od brejszwanca wszystkie możliwe dokumenty i dowody aby kaczelnik miał pełna wizję co kto na niego ma oraz czas i spis ludzi/podmiotów którym będzie można "złożyć propozycje nie do odrzucenia"

  Pamiętaj o dwóch podstawowych kwestiach:
  1- wszczęcie postępowania to nie ostateczny wyrok
  2- prokuratura nie jest od tego aby wydawać wyroki - od tego są SĄDY - jakie są takie są, ale są (wszak kaczelnik sam do nich często składa pozwy więc dlaczego sam się ich teraz tak obawia :)) )
 • @Zawisza Niebieski 16:29:46
  "najwyżej dadzą 800 zł na Mikołaja, po czym leki podniosą, że zapłaci Pan 1200 zł."
  - upier...lą waloryzację po 100zł za m-c
  - podniosą ceny mediów: gaz woda prąd kanalizacja.............
  - dodadzą do rachunków opłaty na jakąś tam ponoć Narodową TV
  - podniosą poprzez działania pośrednie koszty życia (zakupy, paliwo, ubezpieczenia,...)
  - podniosą podatki od nieruchomości/gruntów - po wyborach jeśli by wygrali dopier...lą od dawna dość głośno przebąkiwany katastralny

  No ale trzynastka 890zł będzie - ale TYLKO JEDEN JEDYNY RAZ bo nawet w ustawie tylko tyle razy ja uwzględnili - ale jak mówią PIS'dzielcy: "naród głupi to kupi"
 • @Humpty Dumpty 17:44:22
  Przytacza Pan przepisy powiedzmy ogólne lecz nie wiem czy dobrze się wyrażę ale nie o takich odpadach tam opisanych myślę i mówię

  Mam na myśli chemikalia i inny syf którego nikt u siebie nie chce - jak np. PONOĆ jakieś niby lakiery znalezione w porzuconych naczepach TIRowskich na parkingach kilka dni temu - bo czy to lakiery czy inny syf nikt nikomu w tych PISowskich czasach nie powie - to czasy gdzie mięso z zakażonych/chorych zwierząt cichaczem i po kryjomu się porzetważa i wprowadza jeszcze większym cichaczem do obiegu z zapewnieniem że da się go zjeść (tylko trzeba mocno wódką popijać)
  Ten syf wjeżdża nie podziemnymi tunelami wykopanymi przez Białorusinów tylko drogami lądowymi i morskimi - od kontroli tego co wjeżdża przez naszą granicę jest z tego co mi wiadomo Kontrola Celna
  Kto ich w tej chwili ją nadzoruje?
  Samorządy - czy rząd?
  RZĄD - temat zamknięty
 • @Hades 18:18:37
  Takich nie wolno wwozić. Dlatego fałszowano listy przewozowe. Polecam Gorlice i rolę dwóch panów z Gliwic.

  Co do kontroli celnej wewnątzr Unii polecam lekturę stosownych aktów prawnych bądź też rozpytanie najbliższego celnika. Człowieku, PRL teoretycznie skończył się 30 lat temu. ;)
 • @Humpty Dumpty 17:47:36
  "Wszystkie dane zaczerpnąłem rzetelnie z zawiadomienia o przestępstwie. Uważasz, że Giertych kłamał i zaniżał "zapracowanie" austriackiej ofiary bezwzględnego Kaczyńskiego?"

  Wystawiając komuś fakturę na jakąś konkretną umówioną usługę absolutnie nie masz obowiązku dołączać za każdym razem faktur poniesionych przez siebie kosztów - co więcej w chwili obecnej w wielu takich przypadkach popełniłbyś m. inn. przestępstwo upublicznienia danych (RODO) oraz niejako warunków/zakresu usługi wykonanej przez Twojego podwykonawcę
  Po drugie byłby to czysty debilizm bo ujawniłbyś swoje kontakty przez co podczas ew. ponownego zlecenia w powiedzmy 99% Twój obecny zleceniodawca nie zgłosiłby się ponownie do Ciebie tylko pominął i od razu zleciłby to wykonawcy bezpośredniemu z którego usług sam wcześniej korzystałeś

  Dajesz swoją fakturę i ew. dokumentację jeśli jest takowa niezbędna ale nie pokazujesz ile i komu zapłaciłeś (nawet jeśli "KOMU" można wywnioskować z owej dokumentacji)

  To tak jakbyś handlował na rynku i każdemu do zakupionego towaru dodawał swój dowód zakupu z danymi sprzedawcy - wtedy takiej sprzedaży takiemu klientowi dokonasz jeden jedyny raz bo później będzie kupował u źródła i na dodatek żądając tych samych cen
 • @Humpty Dumpty 17:04:49
  "Oczy nam otwiera poseł Brejza, poseł Budka...."

  Czyż tych dwóch panów robi coś złego dla Polski i Polaków? Jaka jest rola posłów opozycji? Patrzeć na ręce władzy, szczególnie wtedy gdy kradną. Działają zgodnie z prawem, zmuszają instytucje wydające nasze pieniądze do publicznego rozliczenia się i pokazują jak wiele przekrętów dokonuje dzisiejsza władza. Czy popełniają przestępstwa jak Falenta? Czy robią to dla prywatnych korzyści jak Falenta?

  Dzięki nim wiemy o tym jakie eldorado przy korycie zrobiła sobie dzisiejsza władza, a że złodziejom i ich poplecznikom to nie w smak? Przestępcy nie lubią policjantów. Gdyby nie strach, że zostanie wykryte to czy ministrom "nie należalyby się" coroczne nadawane sobie wielotysięczne nagrody? Każdy, kto łapie za rękę złodzieja pieniędzy podatnika jest osobą działającą dla korzyści Polski.
 • @Humpty Dumpty 18:23:34
  "Takich nie wolno wwozić. Dlatego fałszowano listy przewozowe. Polecam Gorlice i rolę dwóch panów z Gliwic.
  Co do kontroli celnej wewnątzr Unii polecam lekturę stosownych aktów prawnych bądź też rozpytanie najbliższego celnika. Człowieku, PRL teoretycznie skończył się 30 lat temu. ;)"
  Dlatego wracamy do punktu wyjścia:
  1- kto powinien kontrolować co jest wwożone na teren RP?
  - samorządy?
  - czy Służba Celna?
  SŁUŻBA CELNA - czyli RZĄD a nie sugerowany samorząd

  Wiem jakie są realia ale kompletnie nie zmienia to faktu że od kontroli co jest wprowadzane na Polski obszar celny odpowiada Służba Celna
  (granice RP teraz rzadziej lecz był okres że mijałem kilka razy w tygodniu i powiedzmy że pi razy drzwi co 50-ty przelot miałem z kontrolą co było wręcz durne gdyż mijałem je np. nie dość a mocno harakterystycznym ... BUSEM !!!!! - co dla mnie gdybym był takowym celnikiem już za drugim przejazdem byłoby kwalifikacją do zatrzymania i przetrzepania)
 • @Hades 17:36:26
  Sens ten sam, choć moje określenie jest zdecydowanie mniej agresywne (stop mowie nienawiści!). To, że za PO było "ładniej" nie znaczy, że było lepiej. Oczywiście można się licytować,kto jest większym kutasem, tylko po co? Kutas, to kutas. Jeden pokazał wszystko,na co go stać, a u drugiego -wciąż olbrzymie rezerwy i jeszcze nie raz "zadziwi".
 • @Zawisza Niebieski 18:40:48
  Poza sianiem zamętu Brejza się niczym nie zasłużył. Natomiast Budka odpowiedzialny jest osobiście za drastyczny wzrost wynagrodzeń radców prawnych zatrudnionych przez ZUS kosztem obywateli. Więc jak tropisz "złodzieja pieniędzy podatnika" powinieneś zabrać się za syna wieloletniego wszechwładnego prezesa spółdzielni mieszkaniowej w Zabrzu.

  A co do "złodziejstwa" to nie powtarzaj memów z facebooka, bo prawdy w nich nie znajdziesz. ;)
 • @Hades 18:41:02
  "Wiem jakie są realia ale kompletnie nie zmienia to faktu że od kontroli co jest wprowadzane na Polski obszar celny odpowiada Służba Celna"

  Pretensje pod adresem Unii Europejskiej i układu z Schengen.
 • @Hades 18:28:36
  "Wystawiając komuś fakturę na jakąś konkretną umówioną usługę absolutnie nie masz obowiązku dołączać za każdym razem faktur poniesionych przez siebie kosztów - co więcej w chwili obecnej w wielu takich przypadkach popełniłbyś m. inn. przestępstwo upublicznienia danych (RODO) oraz niejako warunków/zakresu usługi wykonanej przez Twojego podwykonawcę."

  Życie mnie nauczyło, żeby milczeć, gdy nie mam pojęcia o sprawie. A ty, jak widzę, jesteś innego zdania. Otóż jedyna faktura opiewa na "refakturę kosztów". Czyli nic. Żaden księgowy nie da złotówki za coś takiego, bo pierwsza kontrola mu to zakwestionuje. Poza tym przy refakturowaniu masz psi obowiązek wyliczenia wszelkich usług tak, jakbyś robił je osobiście.
 • @Mariusz G. 18:59:40
  https://wiadomosci.wp.pl/tak-miala-wygladac-siedziba-pis-zapomniany-watek-w-sprawie-majatku-spolki-srebrna-6358659396806785a
 • @Mariusz G. 18:59:40
  https://wiadomosci.wp.pl/cba-chcialo-zdobyc-kompromitujace-nagranie-dzialacza-pis-oferowalo-pieniadze-6359352603052161a
 • @Humpty Dumpty 19:04:31
  "Pretensje pod adresem Unii Europejskiej i układu z Schengen."
  Po pierwsze kto podpisał Traktat?
  Po drugie Schengen nie ma absolutnie nic wspólnego z możliwością kontroli tego co jest wprowadzane na obszar celny/terytorium w tym przypadku RP
  Czyli wracamy do początku: za to co trafia na teren naszego kraju odpowiada Służba Celna która jest zarządzana przez RZĄD PIS

  I podam najprostszy i w sumie dość głupawy dowód:
  ładnych kilka lat temu Niemcy wprowadzili kontrolę celną podczas jeśli mnie pamięć nie myli: durnego meczu kopanej piłki - akurat się na niego załapałem
  Więc tym bardziej mają prawo zajrzeć do np. naczepy TIR'a
 • @Humpty Dumpty 19:09:03
  Wystawić fakturę na daną usługę - to wystawić fakturę na daną usługę
  Wystawiając np. dla Ciebie fakturę na umówioną np. usługę transportową wystawię Ci FAKTURĘ na umówioną usługę transportową i nie będę Ci do niej dołączał swoich faktur za zakupione paliwo, naprawy aut, wyliczenia amortyzacji sprzętu, wyliczenia wypłat pracowników za prace wykonaną w danej usłudze, faktur pozostałych kosztów: WINIETY, najem/rata/leasing samochodu, koszty księgowości, diety, srety itp bo guzik Ci do tego

  TYM BARDZIEJ JEŚLI Z GÓRY UMÓWILIŚMY SIĘ NA KONKRETNĄ USŁUGĘ ZA KONKRETNĄ KASĘ

  Kaczelnik nie kwestionował wysokości kwoty tylko kombinował jak ją zaksięgować gdyż w kombinacjach tak się zakiwał w kozi róg że ni jak mu przy niewypalonej inwestycji to nie pasowało
 • @Hades 19:12:27
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/suwalki-nietrzezwa-siostra-nowego-prezesa-sadu-grozila-policjantom/02j0mzq
 • @Zawisza Niebieski 16:51:54
  No to Glapiński jest chyba zboczony.
  Nikt nie ma takich walorów jak ja. O!
 • @Hades 19:26:30
  No i sam zapędziłeś się w przysłowiowy kozi róg. Usługi nie było. Jest natomiast próba wyłudzenia kasy. I nic tu nie pomoże GazWyb.
 • @Hades 18:18:37
  "Mam na myśli chemikalia i inny syf którego nikt u siebie nie chce"
  Nie tylko. Tak samo "wyroby gumowe". Niestety wwieziono je w latach 2013-2015 za panowania POPSL. Za PiS palono dowody. Jeszcze chcesz faktów, kolego z Czerskiej? ;)
 • @puuuq 14:33:25
  Właśnie przeczytałem taki ciekawy artykuł dla twardogłowych, co nie są w stanie pojąć, jakiego kalibru taśmy Kaczyńskiego są aferą. Którym media reżimowe oraz polskojęzyczne zakonu redemptorystów wmówiły, że to zamokły kapiszon
  https://crowdmedia.pl/jak-sprawic-by-zwolennicy-prawicy-uznali-opis-sprawy-srebrnej-za-wielka-afere-zmiana-drobnego-szczegolu-daje-piorunujacy-efekt/
 • @Humpty Dumpty 19:03:14
  Rzeczywiście sieją zamęt, wśród nośników propagandy PiS oraz stajni ich trolli a także tych "co im się należy". Może warto by kilka ich odkryć opisać, znów "kryształy" zmatowieją. Bo u kogo, jak nie u złodziei zamęt powstaje, gdy się o rozliczenia zapytać?
 • @Zawisza Niebieski 02:09:29
  "Właśnie przeczytałem taki ciekawy artykuł dla twardogłowych, co nie są w stanie pojąć, jakiego kalibru taśmy Kaczyńskiego są aferą."

  Powołując się na tekst z powiązanego z "Kretyniką POlityczną", newsweekiem i gazwyb portalu jesteś zwyczajnie śmieszny. Równie dobrze mógłbyś cytować Urbana w stanie wojennym, by udowodnić, że w PRL jest demokracja. ;)
 • @Zawisza Niebieski 02:12:50
  "Może warto by kilka ich odkryć opisać, znów "kryształy" zmatowieją. Bo u kogo, jak nie u złodziei zamęt powstaje, gdy się o rozliczenia zapytać?"

  No i pytamy np. o "reprywatyzację" w Warszawie. Zamiast tego próbuje się stworzyć "aferę Srebrna". Mówimy o "polisolokatach",

  Pytamy o aferę TFI FinCrea, Arka Nieruchomości - Amber Gold przy nich to mała amatorszczyzna, nagle wyciąga się SKOK. Dokładnie tak. Złodzieje usiłują mącić. A Twój przykład świadczy, że im sie to nawet udaje.
 • @Zawisza Niebieski 02:09:29
  Zawisza , powołując się tu wcześniej na opinie
  Budki i Brejzy ,tracisz resztki rozsądku
  Zamiast powoływać się tu na jakieś wymyślone
  historie alternatywne lepiej przypomnieć słowa posła Arłukowicza ,
  gdy zapewniał ,że nawet już wieśniacy w górach Kaukazu
  są zaniepokojeni stanem polskiej demokracji
  albo Śpiewaka o faszyzmie w Polsce wg Messiego.
  jak Ci jest po drodze z paradą cymbałów , to Twoja
  sprawa ale daruj sobie mentorskie tony
 • @Humpty Dumpty 22:05:10
  "No i sam zapędziłeś się w przysłowiowy kozi róg. Usługi nie było. Jest natomiast próba wyłudzenia kasy. I nic tu nie pomoże GazWyb.'

  PIS'sowski TOWARZYSZU gdyby żadnej usługi nie było to główny INWESTOR i PŁATNIK czyli wielki patriota ten co spał do południa nie wyrażałby zgody na zapłacenie tej kwoty ZA WYKONANĄ USŁUGĘ

  Co byś tu nie naskrobał to tylko coraz bardziej się pogrążasz, gdyż poza Brejszwancem i kaczelnikiem nikt inny na tym świecie nie ma pojęcia co tam zostało wykonane, a jeśli sam SKROMNY kaczelnik nie ma żadnych zastrzeżeń co do zakresu prac i kosztów i chce je pokryć to co Ty możesz o tym wiedzieć?
  W dooopie żeś Pan byli ..... wiesz coś Pan tam widział

  A te żałosne wyliczanki to istna masakra masakry
 • @Humpty Dumpty 23:14:22
  Co mnie obchodzi co kiedy było wwożone?
  Rozmawiamy o TU i TERAZ a nie wtedy i tam
  OD 3 lat za to co trafia na teren RP nie są winne samorządy jak kretyńsko próbuje Pan tu ludziom wciskać TYLKO PIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Humpty Dumpty 09:58:28
  "nagle wyciąga się SKOK. Dokładnie tak. Złodzieje usiłują mącić.'
  Po woli zaczynasz słyszeć dzwon - tylko nie wiesz jeszcze gdzie on bije bo póki co słyszysz jedynie samo echo :))
 • @Hades 18:04:34
  Cieszy mnie, że uzyłeś słowa dzwon. Jakoś ci to pasuje.... ;)
 • @Hades 18:02:21
  "Co mnie obchodzi co kiedy było wwożone?
  Rozmawiamy o TU i TERAZ a nie wtedy i tam
  OD 3 lat za to co trafia na teren RP nie są winne samorządy jak kretyńsko próbuje Pan tu ludziom wciskać TYLKO PIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!"


  za wwóz odpadów w latach 2013-2015? Masz problem z rozumieniem słowa pisanego? ;)
 • @Humpty Dumpty 18:34:13
  Ja z niczym nie mam najmniejszego problemu
  Nie intereują mnie lata 13-15 bo rozmawiamy o Tu i TERAZ - to po pierwsze
  Po drugie nie zmieniaj meritum którym było to iż jak typowy zadaniowy PISowski troll próbowałeś czytelnikom wcisnąć przekaz że za wwożenie na teren RP śmieci cyt:
  "A co do śmieci z Niemiec - pretensje do samorządów, opanowanych przez PO"
  Co jest i debilizmem i czystym bezczelnym kłamstwem, gdyż po raz enty powtórzę:
  - samorządy niezależnie jaką miałyby większość nie decydują o tym kto stoi, kontroluje i w ramach swoich kompetencji strzeże granic RP
  - granice kontroluje Służba Celna podlegająca pod powiedzmy rząd
  - a że obecnie jest jak jest to o tym kto granic strzeże decyduje: "śpioch do południa"/skarb narodowy - mały ale egooo maaaaaaaaaa że ho hooo
 • @Humpty Dumpty 18:32:12
  "Cieszy mnie, że uzyłeś słowa dzwon. Jakoś ci to pasuje"
  Teoretycznie w określeniu Ciebie - lecz byłaby to obraza dla innych nim określanych
  - Poległeś na tych swoich durnych wyliczankach
  - Poległeś na wiedzy o wystawieniu durnej prostej faktury które codziennie są wystawiane choćby przez 2 mln drobniutkich przedsiębiorców (niejednokrotnie po kilka sztuk)
  - Poległeś na SKOK'ach chcąc przypisać ich matactwa i grabieże platfusom
  - Poległy Twoje wszystkie kłamstwa, wykręty i insynuacje
  - ................ itd itp
  Czym Ty się zawodowo zajmujesz?
  Umiesz zrobić cokolwiek nie "piernicząc" tego już na starcie?
  (chyba że wyuczony zawód to: zawodowy PIS'owski TROLL to ok. - bo PIS'owcy nawet trollowanie potrafią spieprzyć - co dzień po dniu udowadniał "sierściuch")
 • program PIS: Rodzina na swoim - ciąg dalszy
  https://www.money.pl/gospodarka/byly-rzecznik-rzadu-w-spolce-skarbu-panstwa-formalnie-nie-jestem-czlonkiem-pis-6358852481922689a.html

  https://www.o2.pl/artykul/z-silowni-na-wiceprezesa-a-do-bylej-minister-mowi-ciociu-6359580408575617a
 • "Prawi I Sprawiedliwi"
  https://wiadomosci.wp.pl/byly-agent-cba-donosi-o-seksskandalu-lapowkach-i-zwiazkach-poslow-z-przestepcami-6359676222081153a
 • @Hades 20:18:34
  "- Poległeś na wiedzy o wystawieniu durnej prostej faktury które codziennie są wystawiane choćby przez 2 mln drobniutkich przedsiębiorców (niejednokrotnie po kilka sztuk)"

  To ty w życiu faktury nie widziałeś. Chyba tylko w GazWyb.

  Jeśli uważasz, że mozna wystawić f-rę na "refakturę kosztów" to jesteś chyba uczniem Wrzodaka. ;)
 • @Humpty Dumpty 23:08:23
  "To ty w życiu faktury nie widziałeś."
  Kolejna TWOJA porażka
  Brejszwanc domaga się zapłaty za wykonaną usługę/pracę którą wykonał zgodnie z zamówiniem i domaga się za nią ustalonego wynagrodzenia (w poczet którego oczywiście wlicza to co zapłacił różnym "podwykonawcom")

  Zaś co do faktur (różnych): to wystawiłem ich setki :))

  Musisz naskrobać nową notkę bo w tej i "wołomińskiej" poległeś jak Twój guru na zbudowaniu wieżowców :))
 • @Humpty Dumpty 18:34:13
  "za wwóz odpadów w latach 2013-2015? Masz problem z rozumieniem słowa pisanego? ;)"

  Od 2016 wwóz i palenie odpadów zwiększył się ponad dwukrotnie.
 • @Pedant 11:47:50
  "Od 2016 wwóz i palenie odpadów zwiększył się ponad dwukrotnie"
  A doliczając ilość sprowadzonego przez PIS'dzielców i wg. nich samych: brudnego, trującego, szkodliwego Ruskiego węgla, co to w ramach "OCHRONY POLSKICH KOPALŃ" (zamykanych w większej ilości niż platfusy to planowały) PIS'dzielcy KILKUKROTNIE !!! zwiększyły import ??? :))
 • @Hades 17:13:16
  "A doliczając ilość sprowadzonego ... brudnego, trującego, szkodliwego Ruskiego węgla"

  Sprawdziłem. Akurat jakość tego węgla jest dobra, przy niższej cenie!

  https://e-biznes.pl/wyjasniamy-dlaczego-oplaca-sie-kupic-wegiel-rosji/
 • @Pedant 18:09:55
  Wiem, bo latami nim paliłem (zarówno kostkami jak i eco groszkiem) zanim ze trzy lata temu przeszedłem na GAZ
  Przyjrzyj się jak to napisałem:
  "sprowadzonego przez PIS'dzielców i wg. nich samych: brudnego, trującego, szkodliwego Ruskiego węgla'
  "według nich samych" :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031