Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 409 komentarzy

w obronie praw mojego kraju...

Humpty Dumpty - Animalia, Chordata, Vertebrata, Mammalia, Placentalia, Primates, Hominoidae, Homo, Homo sapiens.

Pytania o wiarę…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dział „religie” służy od dłuższego czasu atakom wewnątrz chrześcijan czy też osób, uważających się za posiadających jedyną-i-prawdziwą wiarę.

Tymczasem, w moim odczuciu, powinien przede wszystkim być miejscem, w którym broni się religijnego punktu widzenia przed ateistycznym.

 

Może więc, na początek, zacytuję pytania, które ateiści zwykle zadają ludziom wierzącym…

1. Dlaczego Bóg zawierzył przekazywanie Jego słowa jednemu ze swoich omylnych dzieci? Przecież wie, że ludzie są grzesznikami. Czy profesor odważyłby się powierzyć jednemu ze swoich studentów misję prowadzenia wykładów, podczas gdy przyszłość pozostałych studentów wisiałaby na włosku? Jeżeli Bóg tak nas pokochał i chce byśmy byli przy nim, dlaczego sprawił, że nasze wieczne dusze zostały postawione w obliczu takiego niebezpieczeństwa?

2. Jeśli Szatan jest największym oszustem, skąd mamy wiedzieć, że nie wykiwał Chrześcijan skłaniając ich by ubóstwiali go jak Boga (Jahwe) i teraz nakazuje im niszczyć `prawdziwego' Boga w swoim własnym imieniu?

3. Jeżeli Bóg strącił diabła do piekieł, a piekło jest miejscem wiecznego potępienia, z którego już sam Bóg nie może uratować, to dlaczego kaznodzieje mówią nam, że diabeł przechadza się korytarzami szkół i kusi nastolatków do brania narkotyków i uprawiania seksu przedmałżeńskiego? Strażnik więzienny, który pozwoliłby więźniom uciec, by ci zaczęli zabijać i gwałcić, zostałby z pewnością zwolniony, a nawet osądzony za niekompetencje.

4. Wiele razy słyszałem od wierzących, że Szatan jest też obecny w kościołach, dlatego też nawet tam ludzie mają wciąż nieczyste myśli. Jeżeli znalazł tam drogę, skąd Chrześcijanie wiedzą, że nie odkrył również sposobu na przekręcenie Biblii?

5. Jeżeli wszechświat jest wszędzie z definicji, dlaczego teiści pytają skąd się wziął? Jak może być jakieś gdzieś dla wszechświata skoro ten z definicji jest już wszędzie?


6. Czy Bóg myśli? Jeśli tak, to nie może być wszechwiedzący. Pomyśl o tym.

7. Jeżeli dusza jest niematerialna, a ludzkie ciała materialne to w jaki sposób dusza pozostaje w ciele?


8. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący, to jak może być zawiedziony swoim stworzeniem?

9. Jeśli Bóg jest niezmienny, to jaki jest dowód na jego istnienie skoro wszystko wokół nas się zmienia?

10. Czemu Bóg sprowadził na ziemię potop? Przecież nie poskutkował. Zło powróciło. Bóg powinien wiedzieć, że tak się stanie! Więc po co się w ogóle przejmował?

11. Czemu jest tak, że teiści każą mi zbadać cały wszechświat bym mógł powiedzieć, że Boga nie ma, kiedy w rzeczywistości wystarczy zbadać jedno miejsce i nie znaleźć Boga by stwierdzić, że go nie ma skoro ma być wszechobecny?

12. Jeśli Eden był naprawdę prawdziwym rajem, to dlaczego Ewa chciała zjeść jabłko? Czyż doskonałe miejsce nie powinno zapewnić człowiekowi wszystkiego, co ten by chciał, tak by nie pragnął już niczego? - keyser soze


13. `Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć' (Rz 6, 23). Czy to oznacza, że zwierzęta również grzeszą? A organizmy jednokomórkowe? Czy rośliny grzeszą? Przecież one również umierają, nie tylko ludzie. Dlaczego zwierzę umiera, skoro nie zna moralnej różnicy pomiędzy dobrem i złem?

14. Dlaczego Wszechmocny Bóg stał się ciałem w celu złożenia w ofierze samego siebie samemu sobie tak by jego stworzenie mogło uciec przed Jego własnym gniewem? Czy w swej nieskończonej mądrości nie mógł wymyślić czegoś, choć trochę bardziej skutecznego?

15. Jeśli jesteśmy wszyscy dziećmi bożymi i nigdy nie widzieliśmy Boga, czy to czyni nas Jego bękartami? Nie wspominając już o tym, że moja matka nie poślubiła Boga.

16. Po 11 września wielu ludzi wznosiło dookoła okrzyki: Boże, pobłogosław Amerykę' (God bless America). Dlaczego tak wciąż mówią? Z tego wynika, że Bóg nigdy niczego nie pobłogosławił. Jeśliby to uczynił to 11 września nie miałby nigdy miejsca. Teiści zwykli mówić, że `wszystko jest częścią bożego planu'. Skoro tak, to dlaczego ścigamy Bin Ladena? Czyż nie był on wraz z innymi terrorystami jedynie wykonawcą bożego planu? Wygląda na to, że Bin Laden i terroryzm nie jest naszym wrogiem, lecz Bóg.


17. Chrześcijanie mówią, że Bóg nie jest twórcą chaosu. A co powiesz na Wieżę Babel?


18. Chrześcijanie twierdzą, że umierające dziecko idzie prosto do nieba. Dlaczego więc są tak przeciw aborcji? Wszystkie dzieci są pozbawiane okazji by pójść do piekła. A może też Bóg oczekuje od nienarodzonych płodów przyjęcia nauk Jezusa?

19. Dlaczego Bóg ma uczucia (zazdrość, złość, smutek, miłość, itp.) jeśli jest wszechmocny, wszechwiedzący i wszechobecny? Uczucia powstają w reakcji na coś, więc jak Bóg może na coś reagować skoro jest wszechwiedzący i ma przewidziany plan?


20. Jeśli Jezus Chrystus jest rzekomo ciałem stworzonym przez wszechmocnego Boga jak jest możliwe, że nie odziedziczył Grzechu Pierworodnego? Pamiętaj, jest rzekomo człowiekiem i jednocześnie Bogiem i jeżeli rzeczywiście był w pełni człowiekiem jak i Bogiem, musiał odziedziczyć Grzech Pierworodny.

 
21. Jeśli Bóg jest ojcem Jezusa, to jak wygląda jego DNA? Czy Bóg ma spermę? Jeśli nie, to skąd Maria wzięła DNA potrzebne do stworzenia Jezusa? To czyni Marię aseksualną, a Jezusa dziewczynką, gdyż nie było chromosomu Y.

22. Nigdy nie dostałem zdalnie sterowanego autka, gdy byłem dzieckiem, chociaż tak bardzo się o nie modliłem. Czy gdybym prosił o potępienie, Bóg spełniłby moje życzenie?... Uff, dzięki Boże! 

 
23. W Dniu Sądu Ostatecznego Jezus ma się pojawić w chmurach. Jak więc chrześcijanie po drugiej stronie globu go zobaczą? Czy będą miliony Jezusów? A co z ludźmi, którzy pracują pod ziemią?


24. Od prawdziwego muzułmanina wymaga się, by nie robił niczego, czego nie robił prorok Mahomet. Jeśli ktoś pamięta, była kiedyś wielka debata, nt., kiedy muzułmanie mogą jeść owoce mango. Jeśli to prawda, to dlaczego do diabła islamscy fundamentaliści latają samolotami?

25. Gdyby ziemia została całkowicie zalana podczas potopu, każde żywe stworzenie by zginęło poza tymi, które przetrwałyby na arce. Skąd więc wzięło się tyle unikalnych gatunków np. w Australii, których nie ma nigdzie indziej na Ziemi?

 
26. Skoro Bóg jest wszechwiedzący i `jest miłością', dlaczego doprowadził do stworzenia dziecka [człowieka], gdy wiedział, że to dziecko pewnego dnia się go wyprze i będzie musiało spędzić wieczność płonąć w jeziorze ognia? Gdybym był Bogiem nie zrobiłbym tego; mam więcej miłości do ludzi niż On.


27. Jak Niebo może być krainą zupełnej błogości, skoro wiemy, że ludzie, których kochaliśmy i troszczyliśmy się o nich smażą się teraz w Piekle?  ODPOWIEDŹ: - Gdy dostaniemy się do Nieba nie będzie bólu. Bóg wyczyści nasze wspomnienia o umiłowanych mogących być w Piekle, gdyż nie chce byśmy doświadczali ból.

28. Objawienia mają miejsce na Ziemi. A co gdy skolonizujemy Księżyc, Marsa lub zasiedlimy trwale stację kosmiczną? Czy uciekniemy od `wyroku'?  - ODPOWIEDŹ: Bóg pojawi się i tam.


29. Wielu ludzi wierzy w duchy. Moje pytanie: `Dlaczego jest tak, że ludzie widzą tylko duchy ludzi lub zwierząt domowych? Czemu nie neandertalczyków lub jeszcze lepiej, dinozaurów? To byłby koszmar, zobaczyć ducha Brontozaura przechadzającego się po mieście.

30. Skoro Bóg cofnął morze, tak by Mojżesz i Żydzi mogli uciec przed Egipcjanami, to dlaczego nie otworzył bram obozów koncentracyjnych?

 
31. Czemu dano nam wolną wolę, kiedy obowiązkiem w naszym życiu jest podążanie zgodnie z tym, co nam kazano? Musimy przestrzegać zasad pod groźbą kary. Czy to jest wolna wola?


32. Pan - to Bóg wieczny, Stwórca krańców ziemi. On się nie męczy ani nie nuży, ' (Iz 40, 28)  Jeśli to prawda, to dlaczego Bóg odpoczywał siódmego dnia?

 
33. Za każdym razem, gdy idę na pogrzeb, ksiądz mówi coś w rodzaju: Bóg wezwał tę duszę do Nieba', lub Bóg powiedział, że czas iść do domu', lub coś takiego. Jeśli Bóg wzywa tych ludzi do `domu', to dlaczego zamykamy morderców w więzieniach? Jak możemy kogokolwiek osądzić za wykonywanie woli bożej?

 
34. Czy Adam i Ewa mieli pępki?

 
35. Konserwatywni Żydzi używają imienia Jahwe jako imienia Boga, gdyż jego prawdziwe imię jest przypuszczalnie niewymawialne. Moje pytani brzmi: Jak ludzie mogą wzywać imię Pana na daremnie, kiedy nikt w rzeczywistości nie zna jego imienia?

 
36. Czemu Bóg jest przeważnie określany jako „On”?

 
37. Jeśli urodzisz się opóźnionym czy to oznacza, że twoja „dusza” jest również opóźniona?

 
38. Planeta Ziemia, jak jesteśmy wiarygodnie poinformowani ma kilkanaście miliardów lat [ok. 4,5 mld lat - przyp. tłum.]. Ostatnie dinozaury wymarły jakieś 70 milionów lat temu. Homo sapiens, jedyna forma życia według chrześcijańskiej doktryny, która jest jedynym obiektem zainteresowań Boga wg. ich poglądów nie jest starsza niż 100 000 lat. W jaki sposób w świetle tych faktów judeo-chrześcijański Bóg spędzał te miliardy lat, póki nie stworzył ludzi, którzy sprawili, że stał się taki zajęty?

39. Skoro człowiek jest stworzony na wzór i podobieństwo Boga, to czy oznacza to, że Bóg ma penisa?

 
40. Czemu nie możemy poczekać, aż dostaniemy się do Nieba by czcić Boga?

 
41. Jaki jest cel modlitwy? Co ograniczona istota może powiedzieć wszechmocnemu i wszechwiedzącemu bóstwu, czego ono by jeszcze nie wiedziało?


42. Skoro Bóg ma w stosunku do Ciebie plan, który nie może zostać zmieniony, to naprawdę masz wolną wolę?

 
43. Jeśli dusza' jest całym tobą (esencją), to dlaczego jeśli masz wypadek, tracisz pamięć, nie funkcjonujesz i możesz być sparaliżowany to waży o tym uszkodzenie mózgu, a nie tak ważna `dusza'?

 
44. Chrześcijanie lubią mówić dużo o tym, co Jezus poświęcił. Ale skoro Jezus był wszechwiedzącym Bogiem, to czy w momencie, gdy umierał nie wiedział, że za mniej niż 3 dni znajdzie się w Niebie by rządzić? Jeśli Jezus `żyje' i króluje w Niebie to co tak naprawdę poświęcił?


45. Skoro wszechmocny Bóg chce byśmy wszyscy go poznali, to dlaczego nie wszyscy go znają?

46. Gdzie jest Piekło i Niebo? Wierzono, że Niebo jest gdzieś w chmurach, do czasu, gdy współcześni astronomowie nie dowiedli czego innego.

 
47. Skoro dzieło boże jest tak doskonałe to po co mężczyznom sutki?


48. Skąd Adam i Ewa mogli wiedzieć, że to źle być nieposłusznym w stosunku do Boga, jeśli nie zjedli jeszcze owocu drzewa poznania dobra i zła? Nie można ich pociągać do odpowiedzialności, jeśli nie zdawali sobie sprawy z tego, co robią.

 
49. Skoro Bogu nie pasowały nieobrzezane członki, to dlaczego wpierw stworzył mężczyznę z napletkiem?

 
50. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący to nie ma rzeczy, którą moglibyśmy go zaskoczyć? Jeśli tak, to czemu tak często reagował na to co robimy?

 
51. Jeśli reinkarnacja jest prawdą to jak to możliwe, że populacja rośnie? Skąd się biorą te dodatkowe `dusze'?

 
52. Czemu wszechmocny, wszechobecny Bóg potrzebuje pomocy ludzi lub aniołów by głosić swoje słowo i je spełniać?

 
53. Jak Jezus wstąpił do Nieba wraz ze swym ciałem, kiedy Paweł mówi, że ciało nie może dostąpić Królestwa Niebieskiego? (1 Kor 15, 50).

 
54. Skoro Bóg chce byśmy żyli prawo i wybierali `dobro', to czemu stworzył zło? (Iz 45, 6:7). Nie wspominając o tym, że już wiedział, którzy ludzie nie wybiorą `dobra', więc po co tworzył ich na początku? Wygląda na to, że wielu rodzi się po to by iść do Piekła.

55. Słyszę chrześcijan mówiących cały czas o wojnie pomiędzy Niebem a Piekłem. Jeśli to prawda, to czy Bóg ma ograniczenia mocy? Tylko człowiek prowadzi wojny, ze względu na ograniczenia i z przezorności. Bóg ma wszystko: wszechmoc i wszechwiedzę, nie ma powodu do wojny.

 
56. Biblia jest pełna zdań zaczynających się od: „I Pan zobaczył”. Czy nie wiedział o tym już wcześniej?

57. Biblia twierdzi, że na początku Bóg stworzył Niebo i Ziemię. Nie mówi nic o wszechświecie. Niektórzy powiedzą, że niebo było przestrzenią kosmiczną, a w takim razie, kiedy Bóg stworzył Niebo duchowe? A jeśli niebo było duchowym Niebem, to kiedy Bóg stworzył wszechświat?

 
58. Jeśli chrześcijanie mówią, że wiedzą, iż Bóg istnieje i czyni cuda, to na co im wiara? Wiara to nie wiedza.

 
58. Przeszczepy mózgu w końcu będą możliwe, a gdzie będzie wtedy dusza?

 
60. Jeśli Bóg naprawdę chce byśmy go poznali, to dlaczego nie wszczepił wiedzy o nim w nasze umysły w momencie narodzin? W ten sam sposób, jak twierdzi wielu teistów, wszczepił nam poczucie dobra i zła.

 
61. Jeśli Bóg był ojcem Jezusa (nie Józef), to dlaczego drzewo genealogiczne Jezusa jest poprowadzone przez Józefa?


62. Chrześcijanie mówią, że skoro my i nasz wszechświat jest inteligentnym dziełem, to musiał zostać stworzony przez Boga. Ale wtedy Bóg również nim jest, więc kto go stworzył?


63. Dlaczego prawie każdy atrybut Boga jest równoznaczny z nieistnieniem? (np. bezcielesny, niematerialny, niezgłębiony, niezrozumiały, niewypowiedziany, niepoznawalny itp.)

64. Czemu Bóg nie pojawi się przed każdym w tym samym czasie? Wszyscy na świecie by wiedzieli, że on istnieje. I proszę nie mówić, że już to próbował. Z pewnością Bóg wie dokładnie jak przekonać do siebie nędznego człowieka

 
65. Cytując za Nowym Testamentem (Mt 5, 17:18): `Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.' Więc skoro Jezus wciąż nie zmienił `prawa' to czemu nadal nie palimy wiedźm, nie kamienujemy cudzołożnic i nieposłusznych dzieci, nie zabijamy homoseksualistów, nie wyganiamy ludzi pracujących podczas Sabatu (pielęgniarki, lekarze itp.), nie rozlewamy krwi na ołtarze, nie urywamy głów małym ptakom, no i oczywiście nie składamy bogom ofiar z ludzi.


66. Jeżeli wierzący mogą przyjąć, że Bóg zawsze tu był to dlaczego nie mogą zaakceptować podobnej i bardziej prawdopodobnej tezy, że wszechświat istniał od zawsze w pewnej formie?

67. Jeśli historia Arki Noego jest prawdziwa to co Noe robił z odchodami wszystkich zwierząt? Nie było nawet odpowiedniej wentylacji. Cholera, a co jadły mięsożerne zwierzęta? A gdzie były dinozaury i jednorożce w tym wszystkim?

 
68. Który miłosierny bóg przyjmuje w ofierze swoją własną kreację? Zwłaszcza syna?


69. Czy Jezus był Bogiem pod ludzką postacią? Jeśli tak, to Bóg ratował nas przed samym sobą. Trochę samolubne, czyż nie? To jest to, co chrześcijanie bezwiednie głoszą przyjmując, że Jezus jest Bogiem.

 
70. Wielu chrześcijan twierdzi, że człowiek nie może osądzać wyroków boskich jako złe, ponieważ Bóg ma plan i jest właśnie Bogiem. To stawia nas w sytuacji, w której musimy uznać, że nikt nie może również stwierdzić czy Bóg jest dobry. Czy w takim razie Bóg jest amoralny? Wygląda na to, że moralność jest subiektywnym pojęciem różniącym się w zależności od kultury. W takim razie, jak możemy osądzać Boga w którąkolwiek ze stron?

71. Czemu Bóg stworzył niewierzących i karze ich za bycie takimi, jakimi ich stworzył?

 
72. Czym jest plan boski? Wszechwiedzący, wszechmocny Bóg nie potrzebuje planów. Plany są znakiem ograniczenia mocy. Robimy je, bo nie jesteśmy wszystkowiedzący, ani wszechmocni. Dla Boga plan lub projekt jest tylko czymś, co robi go bardziej ludzkim jak Ty i ja. Ograniczonym.

 
73. Wielu ludzi wierzy w istnienie duszy. Jeśli przypuszczalnie możemy widzieć, wąchać, smakować, czuć oraz słyszeć bez naszego ciała to czy je potrzebujemy? Czyż ciało nie jest marnotrawstwem? Czemu nie jesteśmy po prostu `duszami' unoszącymi się w przestrzeni?


74. Jak miłościwy i kochający Bóg może oglądać miliardy swoich dzieci płonące wielokrotnie przez całą wieczność?

 
75. Przed wynalezieniem pisma (5000 lat p.n.e.), na jakiej podstawie Bóg sądził ludzi, którzy umarli zanim został spisany tekst hebrajski i grecki (Biblia). [tłumaczenie dosłowne]


76. Jak dusze mogą się palić? Czyż nie są one istotami niematerialnymi? Słyszałem coś o duchowych spłonięciach ale sza! Bóg na pewno wysila się tylko po to by torturować dzieci, które kocha. Jak ktoś może trzymać się barbarzyńskiej wiary, że coś musi umrzeć by uspokoić bóstwo po popełnieniu złego uczynku?

78. Chrześcijanie mówią, że wszystko jest częścią boskiego planu. Jeśli tak, to co za różnica czy się modlą czy nie?

79. Dlaczego SIDS (Syndrom Nagłej Śmierci Noworodków) ma w ogóle miejsce? Czemuż Bóg miałby pozwolić żyć dziecku przez tak krótki czas? Czemu nie dać mu po prostu się nie urodzić? - Terry Clark


80. Czemu Bóg nie zakazał Adamowi i Ewie jeść z innego magicznego drzewa?
 

 

Chętnie przeczytałbym, co np. KerenOr odpowie na pytania 43, 44, 50. Może i z rozpędu 61 i 68.

Bo do tej pory bloger jedynie atakuje te denominacje, które wedle niego nie mają racji.

A tu trzeba od podstaw, panie kolego.:)

"Zarówno ludzie wierzący jak i niewierzący mają wątpliwości. Lecz ten, kto ma wiarę prawdziwą, nie boi się pytać i poszukiwać, słowem nie odrzuca rozumu. Pytania i poszukiwania pomagają w głębszym rozumieniu Ewangelii św., czyli tego, co nam Bóg powierzył i powierza każdego dnia, pomagają też w pogłębieniu i umocnieniu wiary, czyli w pomnażaniu daru otrzymanego od Boga.

Jednak pogodzenie wiary z rozumem sprawia człowiekowi, a szczególnie człowiekowi współczesnemu, duże trudności. Nawet wśród wierzących wielu jest takich, którzy widzą konflikt między wiarą a rozumem. Tymczasem nauka Kościoła Katolickiego głosi, że: „chociaż wiara przewyższa rozum, to jednak nigdy nie może mieć miejsca niezgodność między wiarą a rozumem, ponieważ i wiara i rozum pochodzą od Boga. Ten sam Bóg udziela człowiekowi wiary i daje światło rozumu” (cyt. Za Kompendium KKK 29).

Już dawno temu pięknie wyraził to św. Augustyn:uwierz, abyś zrozumiał – oraz – zrozum, abyś uwierzył.

Czy zatem, może być wiara bez rozumu? Wiara nie może być pozbawiona rozumu, bo nie opiera się ona na subiektywnych wizjach, przeczuciach czy intuicjach. Wiara bez rozumu jest wiarą emocji i uczuć, dla których poszukuje zaspokojenia. Wiara chrześcijańska jest odpowiedzią rozumnego człowieka na Boże Objawienie. Wierzymy w Boga, który jest Bogiem wszystkich i wszystkiego. Bogiem, który jest ostateczną Prawdą, Sensem, Źródłem wszystkiego, co jest. Wierzymy Bogu, który objawiał nam Siebie w dziejach Izraela (Stary Testament) i w ziemskim życiu Jezusa Chrystusa (Nowy Testament).

A czy może być rozum bez wiary? Rozum nie może być pozbawiony wiary, bo wtedy sam siebie stawia na miejscu Boga, sam tworzy prawdy, którymi się kieruje i sam wyznacza drogę, którą podąża."

Te słowa powyżej napisała ongiś Edyta Stein. Szczególnie mi bliska, bo nie dość, że uczennica samego Husserla, to i przyjaciółka największego polskiego filozofa XX wieku (jeśli nie w ogóle), Romana Ingardena.

Zanim więc zaczniecie odrzucać ze wstrętem, mniej lub bardziej udawanym, powyższe pytania, przeczytajcie raz jeszcze jej słowa:

„… wiara i rozum pochodzą od Boga. Ten sam Bóg udziela człowiekowi wiary i daje światło rozumu”.

A  ten, kto ma wiarę prawdziwą, nie boi się pytać i poszukiwać (…).

6 11.2012

 

KOMENTARZE

 • autor
  "Dział „religie” służy od dłuższego czasu atakom wewnątrz chrześcijan czy też osób, uważających się za posiadających jedyną-i-prawdziwą wiarę."


  To znaczy, ze uwazasz, ze tylko ty masz prawo atakowac innych?

  O mnie napisales, ze jestem oblakana:

  "Nie, my uważamy, że jesteś opętana. po prostu."
  http://57kerenor.nowyekran.pl/post/78842,apokalipsa-rozdzial-siodmy

  Trubadur pod twa notka napisal:

  "PIEPRZYSZ JAK POTŁUCZONA, Bar-BARO!"
  http://obserwatorium.nowyekran.pl/post/78784,strzezcie-sie-ludzi


  Czy ty chcesz narzucic innym twoje jedynie sluszna wiare, a inni, ktorzy nie wierza jak ty to oblakancy?

  Jesli jestes katolikiem, to przeciez masz cala zakladke do pisania tam!
  Czy ktos zabrania ci tam pisac?

  A dzial Religie jest dla wszystkich, a nie tylko dla ciebie.

  NIE zgadzam sie z twoimi teoriami na temat Biblii!


  Dlaczego uwazasz, ze TOBIE wolno wyrazac opinie o naukach KrK np. w ten sposob:

  "To nie koniec podobieństw, bo przecież nawet różaniec jest zapożyczony z Indii!"
  http://obserwatorium.nowyekran.pl/post/76891,ojcze-nasz


  Albo kpic ze Zbawiciela w ten sposob:

  "Tak samo zakony.
  Ba, cudowne rozmnożenie chleba i ryb, jakiego to dokonał Chrystus, jest powtórzeniem cudu przypisywanego Buddzie… 500 lat wcześniej!
  Chodzenie po wodzie tak samo.
  Ba, tekst słynnego Kazania na Górze jest przesłaniem stricte buddyjskim!"
  http://obserwatorium.nowyekran.pl/post/76891,ojcze-nasz


  Czy TYLKO dla ciebie jest dzial Religie i Wartosci???

  CZY ja i inni NIE MAMY PRAWA bronic nauki Zbawiciela zawartej na kartach Biblii???

  Zaatakowales Stary Testament, ponizej tylko fragmencik twojej opinii o ST:

  "Dlatego wiara (bądź nie) w nieśmiertelna duszę, oparta wyłącznie o interpretowanie tekstów biblijnych, jest bez sensu.

  Co najwyżej możemy odtworzyć rozumowanie Starożytnych, które jednak ewoluowało wraz z upływem wieków. Próba jednak uczynienia z Biblii ostatecznej wyroczni jest skazana na niepowodzenie.

  Czy zawiera w sobie Słowo?

  Odpowiem dwojako – jeśli traktować jej przypowieści alegorycznie skłonny jestem odpowiedzieć twierdząco.

  Lecz jeśli fundamentalistycznie – z pewnością nie.

  PS. Powyższe uwagi dotyczą ST."
  http://obserwatorium.nowyekran.pl/post/77217,stary-testament-a-historia
 • @Grzegorz R. 14:28:30
  "Dalej - co to znaczy wedle ciebie, że HD "kpi" ze Zbawiciela podając rzetelnie FAKTY."

  Fakty???
  Rzetelne fakty???

  To jak nic, powinien zamiescic swe wpisy na dziale: NAUKA I TECHNIKA!

  Bo widzisz, tu jest dzial: RELIGIE I WARTOSCI.

  Moze powinienes przypomniec sobie co to znaczy religia:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Religia
 • @Humpty Dumpty, napisales:
  "Tymczasem, w moim odczuciu, powinien przede wszystkim być miejscem, w którym broni się religijnego punktu widzenia przed ateistycznym."

  ???

  Skoro tak, to dlaczego nie bronisz religijnego punktu widzenia przed ateistycznym???
 • praktyka szarej rzeczywistosci zaglusza trudne pytania...
  Nasza rzeczywistosc jest szara dlatego ze zyjemy w swiecie opartym o klamstwa.
  Gdzie sie nie obejrzec, stoja obwarowane dogmaty 'Prawdy' niczym twierdze, bronione przez armie obroncow...

  I nie tylko jedna religia czy jeden system, lub jedna wersja historii wpisuje sie w ten krajobraz.


  Za kazdym razem kiedy padaja szczere, doslowne i czesto niewygodne pytania, ktore padac powinny, co byloby w normalnych warunkach przejawem zdrowia intelektualnego, wolnej mysli, sa poddawane czesto schematowi dzialania...

  Najpierw zaprzeczanie, pozniej wysmiewanie, a na koncu obrazanie i wygrazanie...

  Z drugiej strony czego mozna sie spodziewac, skoro zawsze tak bylo.

  Wystarczy spojrzec na polityke kiedys i dzis.Czy cos sie zmienilo?
  Tak jak klamali, tak i klamia nadal.

  Czy ludzie nie wiedza ze politycy oklamuja obiecujac czesto realnie nie mozliwe w krotkim czasie do spelnienia...
  Wiedza i zawsze wiedzieli, tylko udaja, bo to taka juz tradycja...


  Dlatego jestesmy 'owieczkami' tudziez 'bydlem' ktore mysli tylko o jedzeniu, prokreacji i o dowartosciowywaniu sie, czesto kosztem swietych regul...  Na przyklad toczy sie dyskusja i nie tylko tutaj na NE i nie tylko teraz, bo jest to temat dyskusji od dawien, czy Biblia podtrzymuje istnienie duszy jako samodzielnego od ciala bytu swiadomosciowego czy tez nie.

  I chociaz mozna znalezc w Biblii fragmenty ktore moga zaprzeczac istnieniu duszy jako oddzielnego bytu od ciala, to jednak jest jeszcze wiecej wskazowek, posrednich jak i bezposrednich dowodow ze dusza istnieje w tresci biblijnej...


  Naprzyklad jezeli przychylic sie do pogladu ze dusza t cialo i ozywcze tchnienie Boga, to nie moze byc mowy o tym ze dusza 'podruzuje'...'opuszcza cialo'...

  A jednak sa takie fragmenty ktore wskazuja ze dusza jest oddzielna...tylko tyle ze sa tak tlumaczone zeby nie zauwazyc tego faktu...


  Naprzyklad:

  "27 Kiedy przyszła do męża Bożego na górę, ujęła go za nogi. A Gechazi zbliżył się, żeby ją odsunąć. Lecz mąż Boży powiedział: «Zostaw ją, bo dusza jej w smutku pogrążona, a Pan ukrył to przede mną i nie oznajmił mi».
  2 Krolewska, 4:27

  Fragment " dusza jej..." w oryginale greckim zostal napisany tak:

  "nap̄·šāh".

  http://biblos.com/2_kings/4-27.htm  Jednak w innym miejscu to samo slowo greckie jest przetlumaczone inaczej:

  "18 Ona jednak, gdy życie z niej uchodziło, bo konała, nazwała swego syna Benoni; lecz ojciec dał mu imię Beniamin"
  Rodz, 35:18

  " życie z niej"

  W oryginale greckim jest jednak to samo slowo "nap̄·šāh"

  http://biblos.com/genesis/35-18.htm


  Jest pewna subtelna roznica miedzy slowem 'zycie' a 'dusza'...


  Jezeli zastapimy w tym wersie slowo 'zycie' i podstawimy slowo 'dusza' tak by bylo to zgodne z tlumaczeniem z ksiegi rodzaju, wtedy mamy takie zdanie:

  "18 Ona jednak, gdy DUSZA z niej uchodziła, bo konała, nazwała swego syna Benoni; lecz ojciec dał mu imię Beniamin"

  Uchodzaca DUSZA dokads musi zmierzac...
  I z pewnoscia jest niesmiertelna, w przeciwienstwie do Ciala, ktore zlozone z elementow zbudowanych z 'konwencjonalnej materii' poprostu zmieniajac swoja postac, wracaja cialo do stanu 'prochu' czyli prostych elementow. ktorych nie przybywa jak i nie ubywa we wszechswiecie...zmieniaja tylko postac...


  To tylko drobny przyklad trudnych tematow, ktore sprawiaja ze trwa ciagly spor...w ktorym glownie dominuje plaski sposob myslenia, chociaz mozna rowniez uslyszec logiczne wnioski...
 • @Grzegorz R. 15:08:22
  ...przecież bar-bara to robot spamowy jehowych ...możesz gadać jak do ściany ...a ona to samo w kółko... pozdrawiam niepoprawnie
 • @eonmark 16:01:01
  "Najpierw zaprzeczanie, pozniej wysmiewanie, a na koncu obrazanie i wygrazanie..."

  Czy uwazasz, ze my wierzacy w Boga mamy jakis obowiazek 'zasiadac do stolu' z balwochwalcami, niewerzacymi, niewiernymi....?

  Nie eonmark, my wierzacy w Boga nie mamy takich obowiazkow. Mamy inne.

  " (11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali." (1Kor.5:11)

  " (6) Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas."(2Tes.3:6)

  Dlatego ja nie odpowiadam na pytania tych, ktorzy nie sa zgodni z nauka Biblii, ktorzy podwazaja Biblie.

  Dla ciebie i Humpty Biblia to po prostu teksty, ktore chcecie podwazyc, dyskutowac, zaprzeczac...
  I mozecie sobie to robic, ale nie dziwcie sie, ze wierzacy w Boga i Zbawiciela nie dolaczy do was, kiedy podwazacie Biblie.

  Nie interesuja mnie dywagacje Humpty, a on zadaje mi ciagle pytania. Moze mysli, ze ja musze z nim dyskutowac?

  Uparl sie, ze jestem jehowitka, tak samo jak trybeus..., a prawdziwego swiadka Naftalego, wogole niedostrzegaja... :)))))))
 • @bar-bara 19:14:12
  Zadaję ci pytania, na które nie musisz odpowiadać. Powiem więcej - nie jesteś na razie w stanie odpowiedzieć. Ale zapadają w twoja podświadomośc, az w końcu zrozumiesz, że to, co teraz nazywasz PRAWDĄ, jest w istocie dośc płytkim KŁAMSTWEM.
 • @eonmark
  „Uchodzaca DUSZA dokads musi zmierzac...”
  W poniższym wersie jest sprawa wyjaśniona:
  „(7) i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał.”
  Ks. Koheleta 12
 • @Humpty Dumpty 19:48:44
  "Ale zapadają w twoja podświadomośc, az w końcu zrozumiesz, że to, co teraz nazywasz PRAWDĄ, jest w istocie dośc płytkim KŁAMSTWEM."

  A tobie kto ta twa prawdke objawia?

  Piszesz o niesmiertelnej duszy, a to nauka szatana!

  Mnie tez te bajki opowiadano, ale ja z bajek wyroslam, a ty dalej w nie wierzysz!
 • @bar-bara 21:27:50
  Ja tylko mowię głosno to, co każdy tutaj widzi (poza kerenOrem) - zaprzeczasz Zmartwychwstaniu i proponujesz klonowanie. A to idea, która chyba nikogo nie pociąga....:)
 • @Humpty Dumpty 21:49:30
  Klonowanie to TY proponujesz!

  Ja mowie zgodnie z Biblia, a w Biblii klonowania NIE ma!

  W Biblii dusza jest smiertelna.

  Twierdzisz, ze mowisz to co kazdy (poza Kerenen) widzi?

  Po pierwsze to klamstwo, bo wiecej ludzi twierdzi zgodnie z Biblia, ze dusza jest smiertelna.

  A po drugie, napisano, ze przy koncu czasow wiekszosc bedzie zwiedziona, wiec skoro jestes w wiekszosci, to..., przykro mi, ze dales sie zwiesc!
 • @bar-bara 21:58:20
  Facecje, bar-baro, zostaw na później. Zaprzeczasz zmartwychwstaniu, i to jest nie do podważenia. Nie masz pojęcia o Biblii, i tyle.
 • @Humpty Dumpty 22:19:33
  Ja zprzeczam zmartwychwstaniu???

  Nie kpij!

  To ty zaprzeczasz, bo mowisz, ze dusza jest niesmiertelna!

  Aby Z - MARTWYCH - WSTAC, trzeba najpierw byc martwym - umrzec!

  A, aby umrzec, to dusza MUSI byc SMIERTELNA!

  Ty twierdzisz, ze dusza jest NIE smiertelna, ze NIE umiera, wiec twierdzisz, ze NIE ma Z-MARTWYCH-WSTANIA!

  Czyli mowisz nie ma martwych do wstawania!
 • To jeszcze ja dołożę wszystkowiedzącym:
  Mówicie, że Bóg stworzył z gruntu ułomne istoty, a następnie zażądał, abyście stali się doskonali, w przeciwnym razie grożąc wam potępieniem.
  Powiadacie, że po upływie kilku tysięcy lat złagodził swoje wymagania, ogłaszając, że odtąd niekoniecznie musicie być dobrzy, za to kiedy robicie coś złego, musicie mieć wyrzuty sumienia i przyjąć za swojego zbawiciela tę jedyną istotę, która zawsze była bez skazy, zaspokajając w ten sposób Boże pragnienie doskonałości. Mówicie, że Syn odkupił waszą ułomność pochodzącą ode Ojca.
  Innymi słowy, Syn Boży wyratował was z tego, w co wpakował was Jego Ojciec.
  I kto tu z kogo się naigrywa?
 • @bar-bara 22:27:51
  Zmartwychwstanie dotyczy ciała. W twoim wariancie natomiast jest ponowne stworzenie. A więc brak jest jakiejkolwiek kontynuacji tej samej osoby. A to, że kiedys będzie hulał mój sobowtór, albo nie, nie jest dla mnie żadną nadzieją. W ogóle jest mi to obojętne.
 • @slapek 21:17:47
  "Uchodzaca DUSZA dokads musi zmierzac...”
  W poniższym wersie jest sprawa wyjaśniona:
  „(7) i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał.”
  Ks. Koheleta 12"


  Tez o tym myslalem...

  'Ozywiajace Tchnienie Boze' moze byc 'Dusza'...

  Oczywiscie pozostaje pytanie czym wlasciwie jest Dusza.

  Jezeli okreslimy w prosty sposob ze Dusza jest rodzajem 'niemiertelnej Siwadomosci', funkcjonujacej na 'bazie' nazwijmy to 'egzotycznej materii' lub w oparciu o struktury 'subatomowe' wtedy mozna przyjac ze 'ozywiajace tchnienie boze' materializujac sie w naszej 'ziemskiej rzeczywistosci' przybiera forme 'bilogicznego ciala' opartego na konwencjonalnej materii...

  Dusza zatem 'zasila biologiczny egzoszkielet'...

  Tylko ze dusza pelni wiecej niz jedna funkcje.
  Zasila istnienie swiadomosci w zywym ciele i jednoczesnie wykorzystuje owo cialo i jego wszelkie elementy aby ta swiadomosc inicjowac oraz podtrzymywac...
  Jednoczesnie jest albo medium dla super - programu zwanego 'podswiadomoscia' albo posiada zaprojektowany celowo skutek uboczny interakcji pomiedzy dwiema jakosciami: Cialem i umyslem.


  Moim zdaniem jest spore prawdopodobienstwo ze owe tchnienie boze, ktore ma wlasciwosci ozywcze, opisane w Biblii, jest wlasnie tym co nazywamy dusza...


  " wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. "

  w oryginale greckim slowo ktore okresla 'tchnienie zycia' to: 'niš·maṯ '

  Co ciekawe to to ze to slowo wedlug slownika Stronga ma pare roznych znaczen, miedzyinnymi 'duch'...

  Ale jest cos jeszcze ciekawszego.

  Mianowice to ze to slowo: 'niš·maṯ ' jest tlumaczone nie zawsze w taki sposob jak w Rodz. 2:7 - czyli 'tchnienie zycia'...ale rowniez 'Dusza'...

  Oto przyklad:

  "11 Ostrzem miecza pobili wszystko co żywe, obłożywszy klątwą. Nie pozostawiono żadnej żywej duszy, a Chasor spalono. "
  Jozue, 11:11

  Z powyzszym cytatem zaczyna sie juz wrecz 'komedia' bo slowo 'dusza' w hebrajskim oryginale zostalo napisano tak samo jak w Rodz, 2:7 tylko tyle ze tam w 'biblii interlinearnej' zostalo to przetlumaczone jako 'oddech', a tutaj, w Jozue, 11:11 w 'biblii interlinearnej' zostalo przetlumaczone 'kto' (who)
  A w Biblii tysiaclecia 'dusza' jak powyzej...

  Widac poprostu jak na dloni ze albo ktos kto zajmuje sie tlumaczeniami nie do konca rozumie co robi, albo mamy do czynienia z duzym stopniem manipulacji...i to takiej, ktorej na pierwszy rzut oka nie widac, bo raczej nie jest to przedmiotem zainteresowania szerokiej rzeszy spoleczenstwa...

  Tutaj linki:

  Slowo 'niš·maṯ ' ktore jest forma slowa 'neshamah' tlumaczone jako 'Oddech' :

  http://biblos.com/genesis/2-7.htm

  a w wersji polskojezycznej, raz jeszcze:

  "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą"
  Rodz, 2:7


  A tutaj to samo slowo 'nə·šā·māh' ktore tlumaczone jest 'kto':

  http://biblos.com/joshua/11-11.htm

  a w wersji polsko jezycznej 'dusza' :


  "11 Ostrzem miecza pobili wszystko co żywe, obłożywszy klątwą. Nie pozostawiono żadnej żywej duszy, a Chasor spalono."


  'Ktos' zagluje sobie znaczeniem tego slowa i jemu bliskoznacznych...
  Tam gdzie nie wzbudzi to slowo 'podejrzen' tam tlumaczone jest 'dusza' a tam gdzie jest 'niewygodne', naprzyklad 'oddech'...Przynajmniej tak to wyglada.  Dodam jeszcze jedno.

  Niektorzy prubuja wmowic ze ten cytat:

  "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą"
  Rodz, 2:7

  mowi nam jasno i wyraznie ze 'DUSZA' to 'zjednoczenie' 'prochu' i 'tchnienia zycia'...

  Uzasadnia sie to tym ze 'dopiero wtedy czlowiek staje sie istota zywa'...

  Ale taki poglad, moim zdaniem, jest wynikiem nie zrozumienia tekstu, a dokladniej, nie zrozumienia 'odniesien'...

  To ze 'czlowiek staje sie istota zywa' po polaczeniu prochu i tchnienia bozego nie oznacza ze poza naszym realmem nie mamy do czynienia z rodzajem niesmiertelnej swiadomosci...

  Kiedy zrozumiemy ze 'odniesieniem' do 'czlowiek staje sie istota zywa' jest nasza 'ludzka rzeczywistosc' , Realm w ktorym sie znajdujemy i ze to w TYM 'wymiarze' potrzebne jest polaczenie obu skladnikow by - znowu - w TYM wymiarze zaistniala swiadoma istota zywa , wtedy bedziemy w stanie zrozumiec ze:

  'PROCH' jest rodzajem 'MEDIUM' potrzebnym do tego by 'zaistniala Istota Zywa' w TYM 'wymiarze, swiecie, realmie, rzeczywistosci itd...


  Oczywiscie pozostaje wiele innych tajemnic dotyczacych Duszy.
  Problemy natury 'technicznej' ktore nie musza interesowac wszystkich.
  Co z nia sie dzieje po zmianie stanu...czy swiadomosc tkwiaca w czlowieku, jest swiadomoscia niezalezna czy podlega ograniczeniom...itd


  Ja jestem zdania ze i tak nie jestesmy rozebrac wszystkiego na czesci pierwsze i zrozumiec empirycznie, dlatego czasem a nawet czesto, poezja wynikajaca z interakcji miedzy ludzkim sercem i rozumem a otaczajaca rzeczywistoscia w sposob intuicyjny wujasnia nam duzo wicej i duzo lepiej niz cale zycie poswiecone 'badaniom'...

  Z drugiej strony jest tez tak ze czlowiek bedzie probowal znalezc odpowiedzi na istniejace pytania...
  Pytanie czy to ma sens...i mamy kolejne pytanie do kolekcji : ) : ) : )


  Slapek, pozdrawiam : )
 • @bar-bara 21:27:50
  Bar-baro,
  napisalas do Humptiego:

  "Piszesz o niesmiertelnej duszy, a to nauka szatana!"

  To wiesz z Biblii ze szatan jest ojcem klamstwa i intrygi a nie bierzesz pod uwage ze ten mistrz iluzji moze klamac przez zaprzeczenie...?


  Zebys lepiej zrozumiala o co mi teraz chodzi, to wytlumacze:

  Czlowiek ma 'niesmiertelna dusze' ale szatan, dla pewnego celu, chce czlowieka zwiesc i wmowic mu ze to jest nieprawda, tak by drzal i ze strachu wierzyl bo inaczej nie bedzie ciaglsci swiadomosci, a to straszne z punktu widzenia 'normalnego czlowieka'...wiec staje sie autorem 'pierwszego klamstwa' ktore wcale nie jest klamstwem...mowi ze 'napewno nie pomzecie'...

  Poniewaz wie ze jest zaklasyfikowany jako Super klamca, naturalnie rozumie ze jego zaprzeczenie bedzie odebrane jako klamstwo i wtedy osiagnie to co zamierzyl od samego poczatku...


  Zastanow sie Bar-baro czy Bog - wszystkowiedzacy ELOHIM nie wiedzial ze ludzie siegna po ten owoc?

  Wiedzial.

  Czy Elohim postawil drzewo przed ktorym przestrzegal w samym srodku dlatego ze bylo to celowa prowokacja, tak by kusic czlowieka jeszcze bardziej?

  Raczej tak, wydaje sie to logiczne i calkiem prawdopodobne


  Czy Bog nie wiedzial co robi kiedy tworzyl szatana?

  Wiedzial.

  Czy Bog nie wiedzial co zrobi szatan?

  Wiedzial.


  Czu czlowiek mial pozostac w 'blogostanie' wygenerowanym przez ELOHIM.

  Nie.

  Dlaczego?


  Bo blogostan nie pozwolilby czlowiekowi zrozumiec.
  Tak indywidualnie jak i zbiorowo.
  A czlowiek mial przebyc 'wedrowke' w czasie i przestrzeni' celem otrzymania lekcji i nie tylko zdobycia wiedzy, ale zrozumienia.

  Bo wiedziec a rozumiec to nie jedno i to samo.


  Pozdrawiam Barbaro i zycze szczerej otwrtosci w poszukiwaniu Prawdy a nie udawania wszystkowiedzenia i skladania czci ksiedze, bez wzgledu jak bardzo natchniona by nie byla.

  Wez przyklad z nauki jakiej autorem byl Jezus.

  On nauczal ze zlamanie surowego nakazu Prawa zapisanego w Pismie nie jest aktem opozycji wobec Boga kiedy przyswiecaja temu szczere i dobre intencje.
  Wyjasnil ze Prawo jest dla czlowieka a nie na odwrot.

  Wiesz jak bardzo to zbulwersowalo tych ktorzy z Pisma robili Boga?
 • @eonmark 23:16:07
  Poruszasz temat, na ktory niewielu tu jest przygotowanych.
  Bog wiedzial wszystko!
  Zgadza sie, aby docenic zdrowie trzeba byc chorym.
  W tym co napisales jestes bardzo blisko prawdy.
  Niestety, nie jest to tematem notki.

  Natomiast dusza NA PEWNO jest smiertelna. Tak naucza Biblia.
 • @bar-bara 19:14:12
  "Czy uwazasz, ze my wierzacy w Boga mamy jakis obowiazek 'zasiadac do stolu' z balwochwalcami, niewerzacymi, niewiernymi....?"

  Bar-baro , mozesz wskazac gdzie jest to balwochwalstwo, niewiara i niewiernosc?  " (11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali." (1Kor.5:11)"


  I tutaj mamy powazny problem.

  Czy Jezus tego nauczal?

  By 'nawet nie jadac' z pijakiem?

  By 'nawet nie jadac' ze zlodziejem?

  By 'nawet nie jadac' z wszetecznikiem?

  By 'nawet nie jadac' z chciwcem?

  By 'nawet nie jadac' z balwochwalca?


  To dla kogo przeszedl szczegolnie Jezus ze swoimi naukami?

  Pamietam ze z tego co czytalem to szcegolnie do 'pogan' czyli automatycznych balwochwalcow', do zlodzieji. do celnikow, do wszetecznic...

  Jednym slowem Bar-baro, szczegolnie wlasnie do wszystkich tych ktorzy sa na dnie moralnym, zagubieni w swoim czlowieczenstwie a ktorym Jezus, swoimi naukami niosl Swiatlo - Boskie Swiatlo...


  Dlatego Bra-baro, mysle ze problem polega na tym ze Ty jestes 'Pawlowa' a nie Jezusowa...
  Gdyby bylo na odwrot, wiedziala bys, a przynajmniej czula bys, ze cos z tymi 'pawlowymi naukami' jest nie tak...


  " (6) Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas."(2Tes.3:6)"


  "...nauki ktora otrzymaliscie od nas" ???

  To o jaka nauke chodzi?

  Pawel mial chyba na mysli Jezusa, ale wyszlo ze to 'oni' ucza...

  Pozatym, znowu, czy Jezus stronil od zagubionych, czy im wlasnie niosl nauke, tak by mogli wyrwac sie ze szpon marazmu zla...?


  "Dlatego ja nie odpowiadam na pytania tych, ktorzy nie sa zgodni z nauka Biblii, ktorzy podwazaja Biblie."


  A co to znaczy 'byc zgodnym' z nauka biblii?

  Czy masz na mysli by byc zgodnym z Pawlem i tym co 'ON NAUCZAL'...?
 • @bar-bara 23:26:05
  "Natomiast dusza NA PEWNO jest smiertelna. Tak naucza Biblia."

  TAk rzekla Bar-bara i trzeba uwierzyc Jej na slowo...

  : ) : ) : )

  Pozdrawiam Basiu.
 • @eonmark 23:29:50
  "To dla kogo przeszedl szczegolnie Jezus ze swoimi naukami?

  Pamietam ze z tego co czytalem to szcegolnie do 'pogan' czyli automatycznych balwochwalcow', do zlodzieji. do celnikow, do wszetecznic...

  Jednym slowem Bar-baro, szczegolnie wlasnie do wszystkich tych ktorzy sa na dnie moralnym, zagubieni w swoim czlowieczenstwie a ktorym Jezus, swoimi naukami niosl Swiatlo - Boskie Swiatlo... ..."  Ale w twym wywodzie zapomniales o jednej, najwazniejszej rzeczy, ze to Bog, ze to Zbawiciel nawraca, a NIE czlowiek!

  "NIKT nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca." (Jan.6:65)

  " (44) NIKT nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w DNIU OSTATECZNYM." (Jan.6:44)


  Czlowiek NIE jest Bogiem, NIE jest Chrystusem, a kazdy, kto stawia siebie w miejsce Chrystusa jest antychrystem!

  Natomiast ja, jako uczennica Chrystusowa, glosze Ewangelie i kieruje ludzi NIE do siebie, ale do Zbawiciela!

  Wszyscy nalezacy do jakis organizacji religijnych kieruja do siebie, zachwalaja swoja religie...
  Ja tego NIE robie!

  Powyzej, Grzegorz R napisal o mnie, do mnie:

  "Jeśli nawet byłoby tak, że jakimś cudem masz rację, to twoje zachowanie powoduje, że ludzie się od ciebie odwracają."

  Slusznie napisal, bo ja NIE do siebie chce przyciagnac ludzi.
  Ale wszyscy religijni spodziewaja sie, ze powinnam do siebie przyciagac ludzi, bo tak dzialaja organizacje religijne.


  Jesli chodzi o to, ze jestem Pawlowa, to po prostu nie rozumiesz o czym pisal Apostol Pawel.

  Nie jestes wyjatkiem, Listy Apostola Pawla sa dla wielu niezrozumiale, ale sa one bardzo cenne i sa ZGODNE z naukami Zbawiciela, z cala Biblia.
 • @bar-bara 23:54:33
  "Natomiast ja, jako uczennica Chrystusowa, glosze Ewangelie i kieruje ludzi NIE do siebie, ale do Zbawiciela!" i "... nie rozumiesz o czym pisal Apostol Pawel.
  Nie jestes wyjatkiem, Listy Apostola Pawla sa dla wielu niezrozumiale, ale sa one bardzo cenne i sa ZGODNE z naukami Zbawiciela, z cala Biblia."

  No proszę, my tu do ciebie powaznie, a ty jestes kanałem łączności z Chrystusem. Bezpośrednio. Zupełnie jak moja sąsiadka, którą naświetlałem przez ścianę promieniowaniem kosmicznym....:)
 • @eonmark 23:35:19
  A znasz wersty o niesmiertelnej duszy, o tym, ze nie umieramy?

  A byc moze znasz niesmiertelnych ludzi?

  Bo ja znam tylko smiertelnych ludzi.
 • @bar-bara 23:54:33
  "Ale w twym wywodzie zapomniales o jednej, najwazniejszej rzeczy, ze to Bog, ze to Zbawiciel nawraca, a NIE czlowiek!"

  Ale ja Ciebie wogole nie rozumiem.
  Gdzie zapomnialem ze Zbawiciel nawraca, to po pierwsze?

  Po drugie, jak bedziesz na dworcu naprzyklad i spotkasz tam czlowieka nieszczesliwego, ktory stoczyl sie na moralne dno i zapija wszelkie troski alkoholem, i wyciagniesz do niego reke, i przemowisz ludzkim glosem, i wesprzesz jak przyjaciel, pomzesz wyjsc z przepasci...z czasem osoba ta stanie na nogi i wyzdrowieje, to czy nie jestes wtedy rodzajem 'aniola' ktorego Bog wyslal w dane miejsce o wlasciwym czasie.

  Czy to oznacza ze Ty jestes w tym konkretnym rzypadku 'zbawicielem' tej konkretnej osoby?

  Nie.

  Czy jednak zrobilas to co kazdy powinien?

  Tak.

  Czy sa to znamiona 'boskosci'?

  Tak.

  Bo w ten sposob przejawia sie w ludziach Milosc Boga, czyli Najwieksza Idea.


  Ty chyba jednak, mylisz taki rodzaj 'boskosci' z jakims 'pysznym monstrum' wiecznie glodnym uwielbienia...ktore jest wlasnie antyzbawienne...


  "Czlowiek NIE jest Bogiem, NIE jest Chrystusem, a kazdy, kto stawia siebie w miejsce Chrystusa jest antychrystem!"

  A gdzie napisalem cokolwiek w poscie do ktorego sie odnosisz ze tak piszesz?

  Pozatym, wedlug Twojego ulubionego 'apostola' - Pawla, antychrystem jest ten kto zaprzecza ze Jezus jest Bogiem, chyba ze zle pamietam...


  "Natomiast ja, jako uczennica Chrystusowa, glosze Ewangelie i kieruje ludzi NIE do siebie, ale do Zbawiciela!"

  Bar-baro, sama o sobie wydajesz osad, czy bedzie on zatem wiarygodny...?

  Mysle ze to wie tylko Bog dokad Ty kierujesz ludzi.  "Wszyscy nalezacy do jakis organizacji religijnych kieruja do siebie, zachwalaja swoja religie..."


  Barbaro, tutaj sie zgadzam z toba...doadm tylko ze niestety ludzi naiwnych nie brakuje, wielu sie wrecz sama pcha do takich organizacji...  "Jesli chodzi o to, ze jestem Pawlowa, to po prostu nie rozumiesz o czym pisal Apostol Pawel.

  Nie jestes wyjatkiem, Listy Apostola Pawla sa dla wielu niezrozumiale, ale sa one bardzo cenne i sa ZGODNE z naukami Zbawiciela, z cala Biblia."


  Barbaro, ja mam swoje zdanie na temat Pawla i Jego Nauk i rozumiem co nauczal.

  Wyrazilem swoje zdanie na ten temat u Kerenora i zostalem zbanowany.

  Pawel nauczal wedlug mnie odwrotnie do Jezusa, chociaz sprawial wrazenie ze wlasnie w imieniu Jezusa glosi nauki...

  Ale przeciez nie bedziemy tutaj znowu tego przerabiac...

  Chociaz mysle ze Humpty by mnie za to nie zbanowal...tak mysle : )

  Jak Humpty, zbanowalbys mnie za moje czasem egzotyczne poglady...? : ) : ) : )
 • @eonmark 02:14:05
  Nie ma poglądów egzotycznych. Są co najwyżej bardziej lub mniej popularne...:)
 • @eonmark 02:14:05
  "Po drugie, jak bedziesz na dworcu naprzyklad i spotkasz tam czlowieka nieszczesliwego, ktory stoczyl sie na moralne dno i zapija wszelkie troski alkoholem, i wyciagniesz do niego reke, i przemowisz ludzkim glosem, i wesprzesz jak przyjaciel, pomzesz wyjsc z przepasci...z czasem osoba ta stanie na nogi i wyzdrowieje, to czy nie jestes wtedy rodzajem 'aniola' ktorego Bog wyslal w dane miejsce o wlasciwym czasie."

  Oczywiscie, ze mamy pomagac ludziom, mamy wszystkich ludzi milowac, modlic sie za nich, zyczyc im dobra...

  Ale z kretaczami, z klamcami, ktorzy zwodza, odciagaja od Boga, ktorzy sluza zwodzicielowi..., z takimi mamy do stolu NIE zasiadac, bo wtedy wspoluczestniczymy w ich grzechach.

  Na przyklad grzesiekZ klamie, Humpty kpi ze Slowa Boga i robia to swiadomie, a nie nieswiadomie, wiec z nimi do stolu mam nie zasiadac.

  Jest potezna roznica, miedzy zwiedzionym, a zwodzicielem, miedzy mowieniem nieprawdy, a klamstwem!

  Humpty wie, ze ani ja, ani 60Grzegorz, ani Keren NIE jestesmy jehowitami, ale za kazdym razem klamie i mowie, ze jestesmy!

  Mnie ostatnio nazwal 'kanalem lacznosci', a to jest okreslenie uzywane przez jehowitow!


  Piszesz:

  "Pawel nauczal wedlug mnie odwrotnie do Jezusa, chociaz sprawial wrazenie ze wlasnie w imieniu Jezusa glosi nauki..."

  Kazdy kto nierozumie Listow Apostola Pawla i NIE prosi Boga o zrozumienie, lecz stara sie wlasnym rozumkiem zrozumiec, wlasnie tak poisze jak ty teraz.

  Twoja sprawa, chcesz zrozumiec bez pomocy Zbawiciela, skazujesz sie na bladzenie.
 • @bar-bara 12:16:52
  "Humpty wie, ze ani ja, ani 60Grzegorz, ani Keren NIE jestesmy jehowitami, ale za kazdym razem klamie i mowie, ze jestesmy!

  Mnie ostatnio nazwal 'kanalem lacznosci', a to jest okreslenie uzywane przez jehowitow!"

  Brawo. A ty skąd o tym wiesz? Czyżby świadkowie Jehowy publikowali na zewnątrz o tym? Nawet podczas studium ciężko sie dowiedzieć, przynjmniej na początku. Natomiast wasze uwagi dot. "śmiertelnej duszy", "dwójcy" są aż nadto charakterystyczne dla tej denominacji. Jeszcze powinnaś opowiedzieć się n/t Wielkiej Piramidy - jak ją uznasz za "Biblię w kamieniu", to oznacza, żeś epifanistka albo badaczka Pisma Św.
 • @Humpty Dumpty
  Ty już Barbary, Grzegorza, i Kerena „nie męcz” nazywając ich „jehowitami”, w moim przekonaniu oni nie są Ś. Jehowy, ponieważ oni uważają Zbawiciela za Boga, natomiast żaden ŚJ nigdy ci nie powie, że Chrystus jest Bogiem, będą się zapierać „nogamni i rękamni”. Jeżeli mi nie wierzysz to zapytaj się w tej kwestii Naftalego (zdaje się, że on jest ŚJ).
 • @Humpty Dumpty 12:56:13
  Posluchaj Humpty, tym twoim wywodem, ze skoro ja wiem o okresleniu ''kanal lacznosci'', to znaczy, ze jestem jehowitka, bijesz w samego siebie, bo skad TY o tym wiesz czlowieku???

  Czyli idac twoim rozumowaniem, skoro wiesz o tym okresleniu musiales byc, lub jestes jehowita!!!

  Na dodatek wiesz o jakiejs ''Wielkiej Piramidzie'', o jakiejs ''Biblii w kamieniu''o ktorej ja pojecia zielonego nie mam, ale mam google, wiec zaraz sprawdze o czym jehowito mowisz!

  I tak, wydajesz swiadectwo sam o sobie.

  Czy ty uwazasz czytelnikow twojego bloga za bezmyslnych ludzi, za ameby?

  Jehowici nie wstydza sie tego ze sa jehowitami, katolicy nie wstydza sie tego, ze sa katolikami, adwentysci, ze sa adwentystami...

  Kazdy z nich otwarcie wyznaje swoja religie, zaden nie zapiera sie, bo PO CO???

  A moze ty jestes ewolucjonista? Czlekoksztaltnym, ktorego prababcia po drzewach skakala...?

  To mozliwe, bo o sobie napisales:

  "Humpty Dumpty - Animalia, Chordata, Vertebrata, Mammalia, Placentalia, Primates, Hominoidae, Homo, Homo sapiens."
 • @bar-bara 14:19:08
  Powiem ci jedno - czytam ciebie i powoli zaczynam wierzyć w reinkarnację. Ty na pewno w poprzednim wcieleniu musiałaś byc muchą końską....:)
 • @omnia 15:56:06
  "Pozdrawiam slapka choć z bólem serca...swego czasu w stosunku do mnie zachował się jak prostak...niestety."


  No pamietam ze cos pomiedzy wami bylo... : )

  Ale po tym jak przemowilas mu do rozumu, zachowal sie z klasa, przepraszajac Ciebie...

  : )

  Slapek ma momentami 'ciety jezyk' ale ja jakos go lubie, bo potrafi przyznac sie do bledu kiedy uwaza ze tak nalezy...

  Ci ktorzy potrafia tak zrobic sa prawdziwsi niz tacy ktorzy wymazuja swoje wpisy zeby ukryc swoje bledy, tak by uchodzic za nieomylnych...
 • @omnia 15:56:06
  "*Widzę że zniknął nagle tak jak się pojawił...komentarze usunięte. Może wiecie kto to był...może odpowie w innym wcieleniu...wnickowaniu...co wy na to...pomieszanie z poplątaniem czy co ?!"


  Rzeczywiscie, komenty Naftalego zniknely.
  Ciekawe dlaczego?
  Mam nadzieje, ze dotarlo do niego, ze Straznica bredzi, ze bracia z Brooklynu klamstwa glosza.
  Jedynie niesmiertelnosc duszy i to, ze nie uznaja walki, brania broni do reki jest w ich doktrynach zgodne z Biblia.
 • @Naftali 17:00:30
  Czy dalej bedziesz dzialal ku chwale braci z Brooklynu, czy tez teraz bedziesz wierny jedynie Biblii?
 • @Humpty Dumpty 14:37:07
  "Powiem ci jedno - czytam ciebie i powoli zaczynam wierzyć w reinkarnację. Ty na pewno w poprzednim wcieleniu musiałaś byc muchą końską....:)"  A to dlatego, ze ty marzysz, by byc ogonem konskim. :)
 • @bar-bara 20:32:41
  Bar-baro, jesteś tylko up..dliwa do granic przyzwoitości. Zobacz, nie próbowałaś nawet spróbować odpowiedzi na moje pytania. Twoja "wiara" zatem nie jest warta przysłowiowego funta kłaków, skoro nie potrafisz jej obronić.....
 • @Humpty Dumpty 22:07:41
  "Twoja "wiara" zatem nie jest warta przysłowiowego funta kłaków, skoro nie potrafisz jej obronić....."

  Bronic przed kim?
  Przed toba?

  To ty atakujesz moja wiare???

  Jak???

  Jak ty mozesz atakowac moja wiare??? :)))
  Toz to niemozliwe!

  Na przyklad: ja wierze, ze czosnek rozrzedzi mi krew i ty chcesz zaatakowac moja wiare w czosnek..., to ja mowie, atakuj ile wlezie, a ja i tak czosnek bede brala na rozrzedzenie krwi. :)))

  Czy ja musze bronic mojej wiary w czosnek???

  Absolutnie nie!
 • @bar-bara 22:29:56
  Bo wskazałem, że wierzysz w głoopoty.:)) Bar-baro, jesli twoja wiara jest sprowadzona do poziomu kpin, to powinnaś się zastanowić. Jezus wedle ciebie przyszedł na ten padół, żeby sobie z nas jaja robić?
 • @Humpty Dumpty 22:56:46
  "Bo wskazałem, że wierzysz w głoopoty.:))"

  To spij spokojnie, bos zrobil twa powinnosc, prawda?

  :))))
 • @omnia
  „W kwestii formalnej...on też usunął swoje wpisy...do czego i mnie namawiał ale bezskutecznie więc można poczytać historyję........może też tak chciał 'uchodzić' ale się nie udało !?”

  Ty się za dużo nie domyślaj…, bo cię główka rozboli i nie będziesz mogła spać.
  Na przyszłość jeżeli będziesz mnie cytować, to proszę cytować „toczka w toczkę” a nie robić jakiegoś kolażu z mojej wypowiedzi.
  To są tylko jedyne i wyłączne, moje wypowiedzi jakie usunąłem na NE. Dlatego usunąłem, ponieważ zrobiło mi się wstyd za ten wpis, nie dla tego, żeby „uchodzić” za nie omylnego, nigdy tak nie twierdziłem, i nie twierdzę, że jestem nieomylny.
  Może znasz moje wypowiedzi świadczące o tym, że twierdzę o sobie, jakoby jestem nie omylny, to proszę mnie zacytować.

  „(25) Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami. (26) Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!”
  List do Efezjan 4

  Nad moim gniewem do ciebie „słońce nie zaszło” ponieważ jeszcze tego samego dnia ciebie przeprosiłem.
  A nad twoim gniewem do mnie „słońce zaszło”, czy również nie zaszło?
  Pozdrawiam, i życzę miłego dnia, oraz dobrych snów.
 • @Humpty Dumpty 22:56:46
  Zajmuje u ciebie szczegolne miejsce, ciagle obdarzasz mnie nowymi komplementami.
  Nie wiem czemu zawdzieczam takie wyroznienie, ale wierze, ze masz swoje powody.

  Nie podoba ci sie moja wiara. Chcesz ja podwazyc, zaatakowac..., osmieszyc.

  Moja wiara jest oparta na Jezusie Chrystusie - Slowie Boga i wlasnie dlatego nie mozesz jako czlowiek podwazyc Slowa Boga.
 • Autorze, twa notka nosi nazwe: Pytania o wiare...
  Mam lepsza nazwe: Pytania o glupoty miare!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031