Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 406 komentarzy

w obronie praw mojego kraju...

Humpty Dumpty - Animalia, Chordata, Vertebrata, Mammalia, Placentalia, Primates, Hominoidae, Homo, Homo sapiens.

Jak dorabiają policjanci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po służbie noszą trumny, a jeden jest nawet medium spirytystycznym. Oto, jak policjanci dorabiają.

 

 

W Anglii…

1.

Ponad 23 tys. zawodowych policjantów w Anglii i Walii ma drugą pracę. Jest to ponad 10 proc. ogółu policjantów – podaje tygodnik "Mail on Sunday". Stawia to na porządku dziennym pytanie o możliwy konflikt interesów.

Wśród wykonywanych prac gazeta wymienia: kursy samoobrony, sprzedawanie lodów, instruktaż jazdy na nartach, noszenie trumien. W jednym przypadku specjalista od terroryzmu dorabiał jako wikary, a w innym - jako medium spirytystyczne.

Przełożeni zwykle udzielają zgody na dodatkową pracę zarobkową, jeśli nie stawia to policjanta w sytuacji konfliktu interesów, ale dane sugerują, że kontrola może nie być wystarczająco ścisła.

Według policyjnego inspektoratu (Her Majesty’s Inspectorate of Constabulary) 23 043 policjantów miało dodatkową pracę na ogólną liczbę 201 575 policjantów w Anglii i Walii na koniec maja 2012 roku. To o 19 proc. więcej w porównaniu z marcem 2011 roku, gdy takich policjantów było 19 329.

W ciągu dziewięciu miesięcy do końca maja br. inspektorat wszczął 154 dochodzenia ws. dodatkowych prac wykonywanych przez funkcjonariuszy policji, co dawało średnią 17 dochodzeń miesięcznie. 10 policjantów zostało zwolnionych dyscyplinarnie lub podało się do dymisji, a 65 otrzymało upomnienie. W poprzednim roku takich dochodzeń było 82.

Dane te sugerują, że problem konfliktu interesów między pracą w policji i pracą poza nią rośnie. Dziennikarskie śledztwo ustaliło, że kierownictwo policji nie zawsze szczegółowo sprawdza, czy firma, dla której funkcjonariusz policji pracuje prywatnie, nie świadczy usług policji.

- Niepokoi mnie to, że siatka dyżurów policjantów może być ustalana pod kątem ich obowiązków wobec innego pracodawcy, a nie z punktu widzenia potrzeb społecznych – powiedział konserwatywny poseł Mark Reckless.

W 2013 roku resort spraw wewnętrznych ma przedstawić propozycje szczegółowego uregulowania tej kwestii.

Komisja spraw wewnętrznych Izby Gmin w najbliższym roku przeprowadzi dochodzenie ws. policji, m.in. w reakcji na doniesienia, że policja tuszowała własne nadużycia i niekompetencję podczas dochodzenia ws. śmierci 96 kibiców Liverpoolu na stadionie Hillsborough w Sheffield w 1989 r.

Ostatnio ujawniono też, że policja "ustawiała" materiał dowodowy przeciwko konserwatywnemu posłowi Andrew Mitchellowi, który odpowiadał za dyscyplinę w klubie parlamentarnym torysów.

Poziom pensji policjanta wstępującego do służby nie jest centralnie uregulowany, ale średnio wynosi 22 680 funtów rocznie. Po ukończeniu przeszkolenia rośnie do 25 317 funtów. Policjant z kilkuletnim doświadczeniem w stopniu sierżanta zarabia 35-40 tys. funtów rocznie, inspektor ok. 49-52 tys., a główny inspektor ok. 51-54 tys. funtów.

//wiadomosci.onet.pl/swiat/wielka-brytania-policjanci-dorabiaja-wykonujac-cha,1,5381664,wiadomosc.html

2.

Tymczasem u nas brakuje nie tylko danych oficjalnych na ten temat, ale jakichkolwiek innych materiałów n/t temat.

Wedle słynnej definicji Wołodii Uljanowa (nick Lenin), państwo policyjne to takie, w którym policjant zarabia więcej niż nauczyciel.

RP spełnia ten warunek.

Czy polski policjant nie dorabia do pensji, która przecież wg niego jest za mała bez względu na to, jak faktycznie wygląda jego zaangażowanie w pracę?

To pytanie, na które brakuje oficjalnej odpowiedzi.

Tymczasem społeczeństwo swoje wie, czego najlepszym dowodem jest jedna z wypowiedzi umieszczonych pod tekstem:

ghazi: Polska to inny świat, takich badań nie da się przeprowadzić, tu dorabianie policji to szara strefa, oficjalnie nie istnieje. Zresztą nasza policja jest formacją uprzywilejowaną finansowo w stosunku do reszty społeczeństwa. Natomiast jej kondycja jest żałosna a najlepiej obrazuje ją sprawaOlejnika, tu popełniono wszystkie możliwe błędy w sztuce, przekręty zresztą też. Nędzy umysłowej polskiej policji nie załatwią nowe samochody i sprzęt, problem tkwi znacznie głębiej.

3.

Kiedy czytam o dorabianiu do pensji przez policjantów przed oczami mam nie tak dawne jeszcze kontrole drogowe i sposoby ich zakończenia.

 Ba, mam również przed oczami dziwną niechęć niektórych policjantów do wszczęcia postępowania wobec śląskiego gangstera Spaślaka, który tylko w ciągu 30 dni wprowadził do obiegu 400.000,- zł niewiadomego pochodzenia.

4.

Czy można czynić zarzuty policjantowi za to, że dorabia jako medium?

Można.

W Anglii.

5.

Rudolph Giuliani to człowiek, który uczynił z Nowego Jorku bodaj najbezpieczniejszą metropolię świata.

W 1993 objął urząd burmistrza Nowego Jorku. Jedną z jego pierwszych decyzji było zwerbowanie 4200 nowych policjantów i sprowadzenie z Bostonu B. Brattona na stanowisko komisarza policji. W czasie pierwszej kadencji w City Hall Giuliani rozpoczął kampanię zero tolerancji, skierowaną przeciwko osobom popełniającym drobne wykroczenia – gapowiczom, malującym graffiti i drobnym handlarzom usiłującym prowadzić sprzedaż w wagonach metra. Podstawa kampanii R. Giulianiego było przeświadczenie, że nawet niewielkie sprawy mogą doprowadzić do poważnych przestępstw.

Myślę, że my, jako społeczeństwo, powinniśmy wszcząć taką samą kampanię.

ZERO TOLERANCJI.

Zero tolerancji dla urzędników.

Dla funkcjonariuszy publicznych.

Dla PAŃSTWA.

A na razie ujawniajmy i nagłaśniajmy każdy przypadek.

Po nazwisku i stanowisku.

Zgodnie z art. 4 Konstytucji Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

Mamy więc nie tylko prawo, ale i obowiązek żądać.

 

31 12. 2012

 

KOMENTARZE

  • No właśnie.
    Zgodnie z art. 4 Konstytucji Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

    Do jakiego Narodu?
    Bo, obecnie, za prawdziwą odpowiedź można się doczekać oskarżeń o antysemityzm:(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031