Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 406 komentarzy

w obronie praw mojego kraju...

Humpty Dumpty - Animalia, Chordata, Vertebrata, Mammalia, Placentalia, Primates, Hominoidae, Homo, Homo sapiens.

Potop

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Popatrzmy na poniższe cytaty z literatury Towarzystwa „Strażnica” (WTS):

1. Uwłaczające Bogu plany mieszkańców Babel koncentrowały się na budowie wieży o charakterze religijnym, „której szczyt sięgałby niebios”. Wieża ta nie powstała w celu wielbienia i wysławiania Jehowy, lecz została poświęcona wymyślonemu przez ludzi fałszywemu kultowi i miała zapewnić „sławne imię” budowniczym (Rdz 11:4).

Przybliżony czas tej budowy można ustalić w następujący sposób: Peleg żył w latach 2269-2030 p.n.e. Jego imię znaczy „podział”, gdyż „za jego dni ziemia [w sensie: „ludność ziemi”] została podzielona”; Jehowa „rozproszył ich po całej powierzchni ziemi” (Rdz 10:25; 11:9). W inskrypcji Szarkaliszarriego, królującego w Agade (Akadzie) w czasach patriarchalnych, wspomniano, iż odbudował on świątynię-wieżę w Babilonie, co wskazuje na istnienie takiej budowli przed jego panowaniem.

(Wnikliwe poznawanie Pism, t.1 str. 172, r. 2007)

 

Popatrzmy na biblijny werset, który ma podeprzeć tezę WTS o jakoby wymyślonemu przez ludzi fałszywemu kultowi:

 

Rdz 11:4 BT „rzekli: Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi.”

(Biblia Tysiąclecia)

 

Jak widać, „wnikliwy” wniosek WTS, że wieża Babel miała zostać poświęcona „wymyślonemu przez ludzi fałszywemu kultowi” nie wynika w żaden sposób z Biblii. Tak więc, jako pochodzący li tylko od człowieka, nie może w żaden sposób się ostać.

Dalej:

2. Przez 500 lat po potopie wiele pokoleń mogło usłyszeć relację Sema, który umarł zaledwie 10 lat przed urodzinami Jakuba. Wierny opis tej katastrofy utrwalił Mojżesz w Księdze Rodzaju. Jakiś czas po potopie, gdy ludzie rzucili wyzwanie Bogu i zaczęli budować wieżę Babel, Jehowa pomieszał im język i rozproszył ich „po całej powierzchni ziemi” (Rdz 11:9). Rzecz naturalna, zabrali ze sobą opowieści o potopie i przekazywali je potem z ojca na syna. Obecnie można się doliczyć nie kilku, ale wręcz kilkuset takich historii o wielkim potopie; zachowały się one w ustnych przekazach wielu pierwotnych plemion na całym świecie, co wyraźnie dowodzi, iż owe ludy miały wspólnych praprzodków, którzy przeżyli ów kataklizm.

(Wnikliwe poznawanie Pism, t. 2, str. 433, r. 2007)

 

3. Syn Izaaka i Rebeki; młodszy bliźniaczy brat Ezawa. Rodzice Jakuba byli małżeństwem już od 20 lat, gdy w 1858 r. p.n.e. urodziły im się bliźnięta, ich jedyne dzieci. Izaak miał wtedy 60 lat. A zatem podobnie jak w wypadku Abrahama modlitwy Izaaka o potomstwo zostały wysłuchane dopiero po całkowitym wypróbowaniu jego cierpliwości i wiary w Boskie obietnice (Rdz 25:20, 21, 26; Rz 9:7-10).

(Wnikliwe poznawanie Pism, t.1 str.865, r. 2007)

 

Tak więc prawie do samych narodzin Jakuba żył jeszcze naoczny świadek Potopu. Tym bardziej więc świadkowie tego wydarzenia musieli żyć w czasach budowy wieży Babel. Zresztą doktryna ŚJ precyzyjnie umieszcza w czasie to „zdarzenie”:

Biblia nie podaje, kiedy podjęto próbę zbudowania wieży Babel. Z Rodzaju 10:25 wynika, że podział będący skutkiem pomieszania języka nastąpił ‛za dni Pelega’. Niekoniecznie musiało się to stać zaraz po jego narodzinach. Wyrażenie „za jego dni” oznacza, że do owego podziału doszło za jego życia, które trwało od 2269 do 2030 r. p.n.e. Gdyby po potopie każdy mężczyzna zostawał po raz pierwszy ojcem w wieku 30 lat i do 90 roku życia miał jedno dziecko co trzy lata, a więc przeciętnie jednego syna co sześć lat, to w ciągu 180 lat po zakończeniu potopu (tzn. do 2189 p.n.e.) na ziemi mogłoby żyć przeszło 4000 mężczyzn. Liczba ta, otrzymana w wyniku dość ostrożnych obliczeń, wystarczająco odpowiada okolicznościom związanym z budową wieży i rozproszeniem ludzi po ziemi.

(Wnikliwe poznawanie Pism, t. 1 str.362, r. 2007)

Czy 4.000 mężczyzn nie znało najnowszej historii? I to czasów, kiedy niektórzy z nich już żyli?

Skutki potopu były przecież wg WTS wyjątkowo drastyczne:

Potop pociągnął za sobą ogromne zmiany, np. drastycznie skróciło się ludzkie życie. Istnieje opinia, że wody unoszące się przedtem ponad przestworzem pochłaniały część szkodliwego dla ludzkich genów promieniowania kosmicznego, którego natężenie później wzrosło. Biblia wszakże nie wypowiada się na ten temat. Niewątpliwie jednak wszelkie zmiany natężenia promieniowania tak dalece wpłynęłyby na powstawanie izotopu węgla14C, że datowanie metodą radiowęglową jakichkolwiek materiałów sprzed potopu nie mogłoby być poprawne.

(Wnikliwe poznawanie Pism, t. 2, str. 432, r. 2007)

A na dodatek:

Jakiś czas po potopie, gdy ludzie rzucili wyzwanie Bogu i zaczęli budować wieżę Babel, Jehowa pomieszał im język i rozproszył ich „po całej powierzchni ziemi” (Rdz 11:9). Rzecz naturalna, zabrali ze sobą opowieści o potopie i przekazywali je potem z ojca na syna. Obecnie można się doliczyć nie kilku, ale wręcz kilkuset takich historii o wielkim potopie; zachowały się one w ustnych przekazach wielu pierwotnych plemion na całym świecie, co wyraźnie dowodzi, iż owe ludy miały wspólnych praprzodków, którzy przeżyli ów kataklizm.

(op. cit. str. 432)

Jak więc widzimy potop był z całą pewnością, a poza tym uniemożliwił naukowcom poprawne datowanie znalezisk archeologicznych. Jak więc widzimy, datować możemy dokładnie wszystko po roku 2371 p.n.e.

Wg WTSJ.

A tymczasem ludzie ponieśli prawdę o Potopie w świat, co prawda w formie legend..

Pochylmy się teraz nad inną publikacją WTS. Oto:

 

 Jak się rozwinęła nauka o Trójcy?

 1. Egipt

 Triada: Horus, Ozyrys, Izyda

 drugie tysiąclecie p.n.e.

2. Babilon

 Triada: Isztar, Sin, Szamasz

 drugie tysiąclecie p.n.e.

(Trójca str. 10, r. 1989)

 

Jak widzimy, od rzekomego ogólnoświatowego potopu w roku 2370 p.n.e. upłynęło niewiele lat do powstania religii, uznających istnienie Trójcy.

Pytam: Skoro legendy o potopie, faktycznie rozsiane po obszarze Ziemi są dowodem na zaistnienie ogólnoświatowego Potopu, to czyż nie są dowodem na istnienie Trójcy rozpowszechnione na całym świecie wierzenia w tą że Trójcę, aczkolwiek występującą pod różnymi imionami?

 

Czy WTS chce mi wmówić, że ludzie zapamiętali jedynie powódź, a nie Tego, który ją zesłał?

24 01. 2013

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Nauki jehowitow sa jak nauki katolikow.
  W skrocie - szatanskie
 • Jaki "ZNAK"?
  Przytoczyłeś z Biblii Tysiąclecia, z Księgi Rodzaju 11:4, w którym to wersecie czytamy słowo "ZNAK", a którego nie ma w rękopisach hebrajskich, a co z tym idzie w wielu przekładach biblijnych.

  Czy rzeczywiście w Biblii Tysiąclecia prawidłowo przetłumaczono ten werset, a w szczególności pewien jego fragment?

  - "and let us make us A NAME" ( King James Version);

  - "and let us make us A NAME" (Webster Bible);

  - "and make for ourselves A NAME" (Young's Literal Translation);

  - "et celebremus NOMEN nostrum” - "i uczyńmy NAZWĘ dla siebie” (Vulgata);

  - "og gjøre oss et navn" (Det Norsk Bibelselskap 1930)

  Podobnie jest w tych przekładach biblijnych:

  New Intrenational Version 2011;
  New Living Transation 2007;
  English Standard Version 2001;
  King James Bibel (Cambridge Edition);
  Holman Christian Standard Bible 2009;
  International Standard Version 2012;
  New American Standard Bible 1995;
  NET Bible 2006;
  Darby Bible Translation;
  English Revised Version;
  Orthodox Jewish Bible

  a także w wielu innych, powyżej nie wymienionych, gdzie dosłownie czytamy o "Uczynieniu sobie sławnego IMIENIA", czy "NAZWY", a nie jakiegoś "ZNAKU".

  Dla Twojej wiadomości, Biblia Tysiąclecia NIE została uznana za najlepszy przekład biblijny w języku polskim.
  O niej to możemy przeczytać w porównaniu z innym przekładem:
  "Na przykład Biblia Poznańska zachowuje dużą wierność oryginałowi, czego nie można powiedzieć o Biblii Tysiąclecia lub Biblii Warszawsko-Praskiej." źródło:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_przek%C5%82ady_Biblii

  Czy zatem - biorąc pod uwagę powyższe - WTS słusznie sugeruje w Leksykonie, że ludzie pragnęli uczynić "sławne imię" swoje poprzez budowę wieży, by odebrać należną cześć Stwórcy i sobie przypisać sławę?

  T A K !!!

  A zatem to kolejny dowód twojej ignorancji dla wiedzy i rozeznania w tematach, które poruszasz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031